Komentari 9

Federer: Zanimljiv tip igrača je Karlović, nije lako protiv njega

1

Teško je igrati protiv Karlovića. Lako možeš upasti u probleme. Ako malo kiksaš na vlastiti servis odmah dovedeš set u pitanje, rekao je Roger Federer nakon pobjede...

Treći tenisač svijeta Roger Federer u tri je seta prošao i prepreku u 3. kolu Australian Opena. Pobijedio je sa 7-6(6), 7-5, 6-3 posljednjeg hrvatskog predstavnika u turniru, Ivu Karlovića.

U prvom je setu Karlović propustio veliku priliku jer je u tie-breaku vodio 6-5 i imao servis za set. No, nije uspio slomiti Federera, a švicarski je tenisač prošao dalje u tri seta desetom pobjedom u karijeri protiv Karlovića. Tom trenutku u tie-breaku prvog seta se u mislima nakon svega vratio i Federer.

- Imao sam sreće. Hvala Bogu nije ubacio prvi servis, a nakon drugoga mi je dao minimalnu šansu. Zgrabio sam je, dobio još dva poena nakon toga i imao sam set u džepu. Nakon toga sam bio daleko opušteniji u meču i počeo sam bolje čitati njegove servis što je, priznajem, jako teško - rekao je Federer i dodao:

- Teško je igrati protiv Karlovića. Lako možeš upasti u probleme. Ako malo kiksaš na vlastiti servis odmah dovedeš set u pitanje. Sve skupa možeš lako otići u problematičnu fazu meča.

Novinari su pitali Federera je li gledao neke druge Karlovićeve meče kao pripremu za međusobni ogled.

- A, gdje? Čujte, nije baš često Karlović na središnjem terenu, pa ga nema uvijek na televiziji. A sigurno neću otići na teren broj 15 gledati ga.

Uostalom, pa vjerojatno je Federer iz prijašnjih deset međusobnih mečeva s Hrvatom shvatio o kakvom je igraču riječ. Na kraju je zaključio: