Komentari 96

Kakva šteta! Zubčić je izletio u drugoj vožnji, izmaklo postolje

Filip Zubčić promašio je treća vrata nakon prvog prolaza i ostao bez bodova na drugom veleslalomu sezone. Pobjedu je na koncu odnio vodeći iz prve vožnje Marco Odermatt

Hrvatski skijaš Filip Zubčić nije uspio završiti drugu vožnju veleslaloma kojeg su skijaši vozili u subotu za Svjetski kup u Val d'Isereu, dok je pobjedu odnio Švicarac Marco Odermatt

Zubčić osvojio 2. mjesto u Lenzerheideu 00:56
Bravo, Filipe! Fantastični Zubčić u prvoj vožnji, smiješi mu se prvo postolje u novoj sezoni!

Odermatt je slavio s vremenom 2:12.31, dok je drugo mjesto zauzeo Francuz Alexis Pinturault sa 59 stotinki slabijim vremenom (2:12.90). Treće mjesto na postolju pripalo je Austrijancu Manuelu Felleru sa 1,24 sekunde zaostatka za pobjednikom (2:13.55).

Ski World Cup - Men

Zubčić je u drugu vožnju ušao kao treći sa samo 33 stotinke zaostatka za Odermattom, no u drugoj je vožnji izletio sa staze.

U poretku skijaša u veleslalomu nakon današnje utrke Odermatt je prvi sa 200 bodova, drugi je Pinturault sa 125 bodova, a treći je Slovenac Žan Kranjec sa 86 bodova. Odermatt je prvi i u ukupnom poretku skijaša i ima 446 bodova. Na drugom je mjestu Austrijanac Matthias Mayer sa 310 bodova, dok je treći Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 229 bodova.

ODERMATT SLAVIO

Ako je predstava Pinturaulta bila mala škola, što je sada ovo? Marco Odermatt prekrasno je odvozio i došao do slavlja ukupnim vremenom 2:12.31.

PINTURAULT MIRNO DO VRHA

E, ovo je bila mala škola skijanja. Legendarni Francuz Alexis Pinturault preuzeo je vodeću poziciju s 0,65 sekundi prednosti nad Fellerom. Bio je miran, staložen i odradio posao kako je trebalo. Slijedi Odermatt.

ZUBČIĆ BEZ BODOVA

Filip je krenuo s 0,87 prednosti. Na prvom prolazu izgubio je pola. Ma neeeee, štetaaa. Filip je ispao. Kraj za Zubčića. Ostao je bez bodova.

IDE ZUBČIĆ

Mathieu Faivre je na stazi! Na prvom prolazu već je izgubio svu prednost (0,35) koju je imao nad Fellerom! Na sljedećem kasni već pola sekunde, izgubio je brzinu, teško će stići Fellera! Sljedeći je na redu - Filip Zubčić!