Filipi osvojio srebro na Igrama: 'Abbesu ću uzvratiti za poraz'

1

Talentirani Toni Filipi i jedan od naših najboljih boksača osvojio je srebrnu medalju na Mediteranskim igrama u Tarragoni. Filipi je u finalu izgubio od europskog prvaka Aziza Abbesa Mouhiidinea

Toni Filipi osvojio je srebrnu medalju na Mediteranskim igrama nakon što je u finalu bio bolji Aziz Abbes Mouhiidine.

Talijanski boksač prvak je Europe u superteškoj kategoriji, a večeras je u Tarragoni dominantnom izvedbom slavio 5-0 jednoglasnom odlukom sudaca protiv našeg boksača.

- Zaslužena pobjeda Abbesa. Pokazao je da je uistinu odličan boksač. Jako je nezgodan, izvrstan je tehničar i morao sam mu čestitati. Bio je bolji i zlato je u potpunosti i zaslužio.  Nisam tužan, dapače, još jedna medalja s velikog natjecanja je tu i moram biti sretan. Ne sumnjam da ćemo se ja i Abbes još susretati. Veselim se tome i nastojat ću mu uzvratiti prvom prilikom - ponosan je bio naš mladi boksač.

I zaista, iz njegovih izjava vidi se koliko stoji s obje noge na zemlji. Čestitao je boljem boksaču, a on je svojoj kolekciji medalja dodao i drugo srebro s Mediteranskih igara te u mozaik iskustva dodao još jedan bitan meč.

Što se tiče trećeg mjesta, broncu je osvojio Francuz Paul Gerard Omba Biongolo.

Naš Leo Cvetković osvojio je peto mjesto u konkurenciji do 81 kilograma.