Komentari 45

Francuska prvi put u povijesti europski prvak: Dobili Litvu...

10

Ključna se pokazala serija Francuza 20-3 u drugoj četvrtini u kojoj su prelomili susret. Do kraja su Francuzi kontrolirali utakmicu i zasluženo uzeli europski naslov

Vrijeme je da konačno osvojimo to zlato. Igramo drugi europski finale zaredom i ne smijemo opet izgubiti, rekao je Tony Parker uoči finala Eurobasketa. I nisu Francuzi opet izgubili, dapače, odigrali su fantastičnu utakmicu i pobijedili su Litvu 80-66 te tako po prvi put u povijesti osvojili europski naslov.

Nije Parker večeras bio pravi na početku utakmice, bio je vidno umoran, ali zato su povukli Batum i Diaw, te su Francuzi na kraju zasluženo osvojili naslov europskog prvaka. U zadnjoj četvrtini Parker je ipak došao do dvoznamenkastog broja koševa, te se zaustavio na brojci 12.

Litva je Francuzima parirala samo u prvoj četvrtini nakon koje su imali prednost 22-19. Ključna se pokazala serija Francuza 20-3 u drugoj četvrtini u kojoj su prelomili susret. Do kraja su Francuzi kontrolirali utakmicu i zasluženo uzeli naslov.

Najbolji pojedinac 'tricolora' bio je Batum sa 17 koševa, Diaw je ubacio 15, Parker 12. Kod Litve Kleiza je ubacio 20 koševa, Kalnietis 19.

Do naslova s tri poraza

Francuzi su naslov europskog prvaka osvojili s tri poraza. U Sloveniji su izgubili od Njemačke, Litve i Srbije.

Bronca ipak ostala samo san: Španjolci ponovno bili prejaki

Live:

Gotova je utakmica. Košarkaši Francuske po prvi put u povijesti osvojili su europski naslov. U finalu su pobijedili Litvu 80-66. Najbolji pojedinac utakmice je Batum sa 17 koševa.

Francuska velikim koracima grabi prema naslovu europskog prvaka. Nakon tri četvrtine 'tricolori' vode protiv Litve 68-50.

Francuska ima čak 17 skokova više od Litavaca, a zanimljivo da Litva nema nijedan skok u napadu.

Batum je i dalje najbolji kod Francuza sa 17 koševa, Diaw je dodao 13. Kod Litve Kleiza je zabio 16, Kalnietis 15.

Iako je u drugoj četvrtini Tony Parker veći dio bio na klupi, Francuzi su zaigrali odlično, te na odmor odlaze sa 16 razlike (50-34).

Za to je najzaslužniji Batum koji je zabio 17 koševa. Treba istaknuti kako Francuzi imaju čak 63 posto ukupnog šuta.

Kod Litve najbolji je Kleiza sa 16 koševa.

>>>Prva četvrtina:  Francuska - Litva 19-22

Nakon prve četvrtine finala Eurobasketa Litva vodi protiv Francuske 22-19. Francuze 'uništava' Kleiza koji je u prvih deset minuta igre zabio 11 koševa.

Kod Francuza najbolji je Batum sa sedam koševa, dok Parker još uvijek nije odigrao ono što se od njega očekuje.