Ganci pobijedili Brazilce u finalu SP-a do 20 godina

1

Nogometaši Gane do 20 godina osvojili su SP nakon što su u finalu, boljim izvođenjem penala (4-3), pobijedili svoje vršnjake iz Brazila...

Regularnih devedeset minuta, pa i pola sata produžetaka, je prošlo bez pogodaka, pa su udarci s bijele točke odlučivali slavljenika na natjecanju kojem je domaćin bio Egipat. Brazil je nekoliko puta bio nadomak konačnog slavlja. Od 37. minute, što znači nešto više od osamdeset minuta, Gana je igrala s igračem manje. Iako nije bio posljednji igrač, prestrogo je iz igre isključen Addo. S igračem više je, logično, Brazil dominirao (24-7 udarci prema suparničkim vratima), no nikako nisu uspjeli materijalizirati premoć. Kako je utakmica odmicala tako su Brazilci bivali sve nervozniji. Tijekom izvođenja jedanaesteraca ponovno je Brazil bio u prednosti. Njihova prva tri izvođača (Alan Kardec, Giuliano i Costa) su bili precizni, a zlato je u rukama imao, u petoj seriji, Maicon. No, on je pucao iznad vratiju, Adiyiah je vratio Ganu u igru pogotkom, a novi brazilski izvođač (Teixeira) je također bio šeptrljav, te mu je ganski vratar Agyei obranio udarac. Tako je priliku da postane junak dobio Ganac Badu, a on je pogodio mrežu za veliko slavlje Gane u Egiptu.

Gana - Brazil 0-0, 0-0, nakon jedanasteraca 4-3