Komentari 72

Gerrard dvaput iz penala za povratak Liverpoola na vrh

11

Momčad Brendana Rodgersa slavila je na gostovanju kod West Hama 2-1 i tako se ponovno vratila na vrh tablice. Oba gola zabio je kapetan Steven Gerrard iz penala

Liverpool je u 33. kolu engleskog prvenstva slavio na gostovanju kod West Hama 2-1 i tako se ponovno vratio na vrh tablice.

Momčad Brendana Rodgersa mučila se u prvom poluvremenu kada im nije sve išlo kao što su planirali. U 20. minuti Luis Suarez pogodio je prečku, a kada se činilo da će to biti jedno od rijetkih prvih poluvremena u kojima 'redsi' nisu zabili gol, James Tomkins je nakon prodora Suareza igrao rukom u svom šesnaestercu, zaradio žuti karton i 'darovao' penal za goste. Siguran s bijele točke bio je kapetan Liverpoola, Steven Gerrard koji je poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena domaćini su izveli korner s desne strane, Mignolet je uhvatio loptu, a onda ju ispustio nakon čega je Demel zabio za izjednačenje pred 35.000 gledatelja na Boleyn Groundu. Međutim, slažu se mnogi kako je u skoku čisti prekršaj na golmanu Liverpoola napravio Andy Carroll, zbog čega je Mignolet ispustio loptu. Protestirali su gostujući igrači, no glavni sudac Anthony Taylor je nakon kratkog savjetovanja s pomoćnicima ipak pokazao na centar.

U nastavku utakmice imali su domaćini nekoliko prilika, a najizglednija bila je u 62. minuti kada je Carroll glavom pogodio prečku, no u 71. minuti Flanagan je s lijeve strane ušao u šesnaesterac, a prekršajem ga je zaustavio golman Adrian za novi penal u korist gostiju. Loptu je na bijelu točku ponovno stavio kapetan Steven Gerrard i zabio za, pokazalo se, konačni rezultat 2-1.

Liverpool je nakon 33 kola prvi s dva boda prednosti ispred Chelseaja i četiri boda ispred Manchester Cityja koji ima i dvije utakmice manje, ali i koji u sljedeću nedjelju dolazi na Anfield