Komentari 5

Griješili smo i morali se povući. Kad ne zabiješ, uvuče se panika

Galatasaray je velik klub, možda je bolje izvući slabijega da imamo veće šanse ući u play-off. Ali tko god bude, dat ćemo sve od sebe pa što bude, govorio je Mario Vušković nakon pobjede nad Renovom...

Ako ste navijači Hajduka, nadamo se da ste se opskrbili apaurinima jer teško je na drugačiji način s netaknutim živcima preživjeti ovakvu utakmicu.

Hajduk u Skoplju 01:44

Hajduk je na jedvite jade pobijedio Renovu 1-0 i prošao u 3. pretkolo Europske lige, ali jako je opasno visio. Dominirali su Splićani u prvom poluvremenu, nisu zabili nekoliko sjajnih prilika što im je donijelo nervozu u drugom poluvremenu.

U prvih 20 minuta vidjeli smo slabašan ritam bez prilika, a onda su se domaćini probudili. U posljednjih 15-ak minuta susreta konstantno su napadali i prijetili na gol Josipa Posaveca, a u završnici skoro i izjednačili. Bila je to potpuna opsada splitskog gola, a hrvatski predstavnik na kraju može biti presretan što je ostalo 1-0. Bilo je tu previše pogrešaka i dekoncentracije u ključnim trenucima. Na kraju su 'bili' spašavali živu glavu.

- Teška utakmica, teško vrijeme. Zabili smo u najbolje moguće vrijeme, odmah na početku. Imali smo dobre šanse u prvom i drugom dijelu. Zaredali smo nekoliko pogrešaka i povukli se u svoju polovicu. Ali dobro, idemo se regenerirati sad i najvažnije je da smo prošli. Nije bilo lagano nimalo. Čestitam Renovi, dali su sve protiv nas. Nisu imali što izgubiti, bacali su se na glavu na svaku loptu. Moramo se pripremiti za iduću utakmicu idući četvrtak - rekao je Mario Vušković za klupske stranice nakon pobjede.

Prva prepreka je apsolvirana, ali druga će biti puno teža. Splićani će u trećem pretkolu igrati protiv velikog Galatasaraya koji je pobijedio Neftči 3-1. Uz to će Splićani i gostovati na Turk Telekom Areni, a ovako je Vušković govorio nakon susreta protiv Renove.

- Galatasaray je velik klub, možda je bolje izvući slabijega da imamo veće šanse ući u play-off. Ali tko god bude, dat ćemo sve od sebe pa što bude - zaključio je Vušković.

Da je to moralo biti puno bolje, svjestan je kapetan Mijo Caktaš koji je Hajduku i donio prolazak. Priznao je Caktaš da se uvukla panika u momčad, a što bi tek bilo da su primili gol...

- Najbitnije je da smo pobijedili. Dobro smo ušli u utakmicu, mogli smo i ranije riješiti utakmicu u prvom poluvremenu. Imali smo stvarno dobre šanse i šteta što nismo zabili. Kada ih ne zabiješ, uvuče ti se panika pa ti ekipa koja nije imala neke šanse dovede pobjedu u pitanje. Pobjeda je najvažnija - kazao je Caktaš.