Komentari 12

City već može slaviti prolazak u četvrtfinale: Petarda u Lisabonu

3

Momčad Pepa Guardiole već u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka kod Sportinga u Lisabonu odradila je cijeli posao. Englezi su razbili Portugalce s uvjerljivih 5-0

Uz odličnu predstavu Manchester City je, može se reći, prolaz u četvrtfinale osigurao već u prvom dvoboju osmine finala budući je s čak 5-0 pobijedio Sporting u Lisabonu. Iako je portugalska momčad igrala sjajno u skupini (izbacila je i dortmundsku Borussiju), a igra jako dobro i u domaćem prvenstvu, protiv Cityja Portugalci nisu mogli doslovno ništa.

Champions League - Round of 16 First Leg -Sporting CP v Manchester City

Manchester City je vrlo brzo došao do dva gola prednosti u Lisabonu. Već u sedmoj minuti, nakon lijepe, brze i točne akcije za 1-0 je zabio Mahrez. VAR je potom analizirao radi li se o zaleđu, no startno vodstvo gostiju iz Manchestera je potvrđeno. Nije dugo prošlo, a već je bilo 2-0 uz majstorski pogodak Bernarda Silve koji je u trku zahvatio loptu i sjajno je pospremio pod domaću gredu.

Kanonada domaćih vrata nastavljena je i nakon toga pa su do kraja prvog dijela pogađali Foden i još jednom Bernardo Silva, dok je u drugom poluvremenu Sterling dao gol za konačnih 5-0.

Uzvratna utakmica igra se 9. ožujka.

OSMINA FINALA LIGE PRVAKA 21:00 , LISABON
Sporting
0 : 5
Manchester City
Mahrez 9', B. Silva 17', 44', Foden 32', Sterling 59'
90+3'

Kraj utakmice u Lisabonu. City je s 5-0 riješio sve u prvih 90 minuta.

72'

S obzirom na događanja na travnjaku, domaćini se mogu nadati da preostalo vrijeme što brže istekne, bez da City zabije i šesti...

59'

GOOOOOOOOOOOOOL! E, sada je petarda u Lisabonu!

Sterling je zabio za 5-0, spektakularno s 18 metara u suprotni kut.

50'

Bernardo Silva već je proslavio svoj treći gol, ali VAR je rekao - ne. Portugalac je bio u zaleđu kod udarca glavom i gol je poništen.