Komentari 5

Gubite 0-4! U poluvremenu nećete ići u svlačionicu!

1

Trener Hull Cityja odlučio se na jedinstven potez u poluvremenu utakmice protiv Manchester Cityja na Boxing Day. Igrače je ostavio na terenu...

Zanimljivosti u Premiershipu nikad dosta. Dva dana prije nego je na utakmici West Ham - Stoke City došlo do tučnjave dvojice igrača Stokea, pozornost je zaslužio trener Hull Cityja. Iskoristio je nisku temperaturu kako bi 'razbudio' svoje igrače.
Phil Brown je među kandidatima za trenera godine u Premiershipu i ostane li Hull City ovako visoko, gotovo sigurno će tu nagradu i osvojiti. “Tigrovima” su apsolutno svi stručnjaci predviđali borbu za ostanak, a oni su trenutačno osmi u ligi i bliže su mjestima koja vode u Europu, nego zoni ispadanja.
Brown je originalne metode vođenja momčadi demonstrirao na Boxing Dayu protiv Manchester Cityja. Njegova momčad odlično je krenula u utakmicu i stvorila niz šansi, a onda se potpuno raspala. Za samo 22 minute primili su četiri gola, sve u prvom poluvremenu.
Zbog toga je šef zaustavio igrače na putu ka svlačionici i odveo ih prema tribini s Hullovim navijačima. Kompletnu momčad posjeo je u šesnaesterac pa im na hladnoći održao govor tako da svi navijači čuju. Zaslužio je ovacije s tribina, u Hullu ga obožavaju.
- Dečki su mi izgledali pospano, hladnoća ih je lijepo razbudila - objasnio je nakon utakmice svoj postupak Brown.
Tih 0-4 ipak nisu uspjeli okrenuti - završilo je uvjerljivim porazom, 5-1 za Manchester City.