Komentari 563

Katastrofa u Splitu! Hajduk je izgubio od Gzire i ispao iz EL-a

22

Hajduk je ispao iz Europske lige! Gzira je pobijedila Splićane 3-1 na Poljudu i tako su uspjeli napraviti preokret vrijedan prolaska dalje. Ovo je Hajduku prvi put u povijesti da su ispali iz prvog pretkola...

Hajduk je u velikoj poljudskoj drami ispao od malteške Gzire iz Europske lige rezultatom 3-1, nakon čega je Torcida još više potpalila vatru te napravila pravi nered ulaskom na teren i pokušavanjem raspravljanja s domaćim igračima.

00:31

00:51

Hajduk je prošlog tjedna u Ta'Qali pobijedio sa 2-0 i činilo se kako će uzvratni susreti biti tek formalnost, posebice nakon što je Bassel Jradi doveo domaćine u vodstvo već u sedmoj minuti.

No, gosti su u nastavku golovima Jeffersona (57) i Hameda Konea (69, 90+6) stigli do senzacije. Hajduk se tako već nakon prvog ispita oprašta od Europe.

Split: Kvalifikacije za Europski ligu, Hajduk - Gzira United

Malteški sastav u idućem kolu očekuje latvijski Ventspils koji je u prvom pretkolu bio bolji od albanske Teute. Latvijci su pred svojim navijačima slavili sa 3-0, a u uzvratu izgubili sa 0-1.

Prva utakmica je 25. srpnja u Ventspilsu, a uzvrat je 1. kolovoza na Malti.

Hajduk je odlično ušao u susret i poveo je već u sedmoj minuti golom Bassela Jradija. Bila je to lijepa akcija Splićana. Jairo je proigrao Bašića na desno krilo, a ovaj je povratnom loptom asistirao Jradiju za 1-0.

Nakon toga momčad Siniše Oreščanina je stala i do kraja poluvremena nije stvorila neke veće prigode. Splićani su i u nastavku bili bezopasni, što su gosti iskoristili i u 57. minuti je Jefferson izjednačio. Henrique je ubacio s lijeve strane, a Jefferson nadskočio braniče Hajduka i glavom pogodio 1-1.

Drama na Poljudu! Torcida je razbila ogradu i ušla na teren

Hajduk je nakon primljenog pogotka ubacio u brzinu više i u 65. minuti Josip Juranović je pogodio vratnicu, a dvije minute kasnije je Jairo odlično pucao nakon ubačaja iz kornera, ali je vratar Justin Haber sjajno reagirao. Kada se činilo kako će Hajduk zabiti drugi gol i tako razriješiti sve dvojbe, gosti su poveli 2-1 i stigli na korak do senzacije. Fantastičan pogodak škaricama je zabio Kone u 69. minuti.

Drugi pogodak Maltežana šokirao je Poljud i Hajduk je do kraja utakmice opasno plesao po rubu debakla. Nažalost, u posljednjim trenucima susreta Kone je zabio i treći gol za goste i veliku senzaciju.

Od 2. pretkola kreće i Osijek kojeg očekuje sofijski CSKA.

Bugarski sastav je u prvom susretu u Sofiji pobijedio Titograd sa 4-0, a potom u uzvratu u Podgorici odigrao bez golova i tako obranio veliku prednost iz prve utakmice.

Prva utakmica 2. kola bit će odigrana u Sofiji 25. kolovoza, a uzvrat u osječkom Gradskom vrtu na rasporedu je 1. kolovoza.