Komentari 252

Hajduk teškom mukom srušio Slaviju za prednost pred uzvrat

9

Hajduk je uspješno otvorio novu sezonu pobijedivši bugarsku Slaviju teškom mukom 1-0. Gol vrijedan trijumfa zabio je Said u 80. minuti. Uzvrat će se igrati za tjedan dana u Sofiji...

Hajduk je uspješno otvorio sezonu pobijedivši sofijsku Slaviju 1-0 u drugom pretkolu Europske lige, golom Saida u 79. minuti. No, puno posla je još pred Splićanima jer su se Bugari pokazali kao tvrd orah na vrlo teškom terenu na kojem nije mogao doći do izražaja hajdukov brzi protok lopte.

Dosta usporeno su Bili ušli u utakmicu, a to im se u par navrata skoro osvetilo. Imali su Bugari dvije stopostotne šanse preko Ivanova, no Josip Posavec na golu Hajduka pokazao je kako će biti veliko pojačanje obranivši sjajno oba pokušaja.

U drugom dijelu Hajduk je podigao nivo igre, imao 75% posjeda lopte no ni to im nije pomoglo da dođu do vodstva. Prijetio je Hajduk sa svih strana, Said promašio cijelu loptu... Sjajno je branio i golman Slavije Petkov, koji bi većini igrača Hajduka mogao biti otac. Naime, Bugar ima čak 42. godine.

Svašta smo mogli vidjeti, a onda u 79. minuti Splićani teškom mukom su uspjeli utrpati loptu u mrežu Petkova. Ubacio je iz kornera Bašić, sjajno ju je proslijedio kapetan Nižić na drugu stativu, a tamo ju je dočekao Said koji je ovaj put uspio pogoditi loptu i zabiti za vodstvo.

Imali su Bili do kraja utakmice i igrača više, no nisu to uspjeli iskoristiti i tako će Hajduk u Sofiju otputovati s minimalnom prednošću.

Došao je Hajduk do bitne pobjede, no to nije dobro izgledalo. Previše grešaka u dodavanjima za momčad kojoj je cilj ulazak u skupine europske lige. No, sezona je tek počela i tu ima puno posla za napredak, a i teren na Poljudu nije bio naš u bajnom stanju što je više odgovaralo Bugarima...

Uzvrat u Sofiji je na rasporedu 2. kolovoza.