Komentari 266

Hajduk je pobijedio Istru pred 15.000 ljudi i preskočio Dinamo

4

Nogometaši Hajduka slavili su protiv Istre na Poljudu 2-0 pred 15.000 ljudi. Pašalić i Kouassi bili su strijelci. Hajduk je preskočio Dinamo, koji sad ima utakmicu manje

Više od tri godine čekao je Hajduk na pobjedu protiv Istre na Poljudu. "Bili" su slavili u 16. kolu Hrvatske nogometne lige 2-0 i vratili se na prvo mjesto. Barem do sutrašnje (nedjelja) utakmice Dinama i Belupa.

Istra je za Splićane bila prava "crna mačka". Hajduk je u posljednje tri utakmice protiv Puljana dvaput izgubio, a dvije od te tri utakmice igrane su na Poljudu. Igor Tudor najavio je opću mobilizaciju, a preko 15.000 ljudi došlo je na Poljud

Od 17 sati trajao je glazbeni program u čast preminulom pjevaču Vinku Coci.

Hajduk je od prve minute žestoko krenuo. Isplatilo se to već u 13. minuti utakmice kad su "bili" odigrali sjajnu akciju. Kouassi je izbjegao zaleđe, pobjegao je obrani Istre i nesebično dodao u sredinu gdje je Mario Pašalić u klizećem startu zabio u praznu mrežu.

U 36. minuti Hajduk je poveo 2-0. Ponovno je to bila odlična akcija Splićana. Sušić je dao loptu Jozinoviću, ovaj vraća Kouassiju, a on zabija sjajnim udarcem u prvi kut golmana gostiju.

Istra se otvorila, pokušala se vratiti u utakmicu, ali nije išlo. Hajduk je mirno priveo utakmicu kraju i vratio se na vodeće mjesto lige bodom više od Dinama koji ima i utakmicu manje.

Tudor: Lijepo je rušiti tradicije

Srušili smo najprije Lokomotivu, sad i Istru, lijepo je rušiti te tradicije. U prvom poluvremenu smo bili puno bolji, u drugom smo malo popustili, iako smo mogli dati par golova i u drugom dijelu. Istra je bila čvrsta, ali danas su se namjerili na boljeg protivnika - rekao je Igor Tudor koji je prvi put nakon utakmice protiv Splita zaigrao u formaciji s tri igrača u zadnjoj liniji.

- Momci su izvrsno reagirali, no puno je važniji odabir igrača nego sustav. Ovaj izbor se nametao sam po sebi zbog forme pojedinih igrača.

Navijači su ga pozdravili ovacijama.

- Uvijek je to lijepo doživjeti, pogotovo u svom gradu, gdje si odrastao. To mi je poticaj da nastavim istim ovim putem i da budem još i bolji - rekao je Tudor koji je odbio komentirati Dinamovo izopćenje Sammira.

- Nema smisla da ja to komentiram.

Pamić: Utakmica je bila zgodna, osim rezultata...

Dosta zgodno sam vidio utakmicu, osim naravno rezultata. Umjetnički dojam bio je 'ko Sanda Dubravčić u najboljim danima, ali smo izgubili. No ja ne žalim za ničim, golovi su plod pogrešaka, Hajduk je bio bolji za dva gola. Čestitam na pobjedi i na atmosferi, daj Bože da na svim hrvatskim stadionima ima ovoliko publike i da bude ovakva atmosfera, rekao je Igor Pamić, a na pitanje gdje je nestao u drugom poluvremenu, odgovorio:

- Tu sam bio, ali sam pio puno vode od muke, pa sam otišao u toalet, ha, ha, ha... Iskren sam, što ću.

- Hajduk je bio odličan. I njima fali nekoliko važnih igrača, ali ta agresija, taktička disciplina i mladost me oduševljavaju. Oni su spremni pobijediti svakoga, čestitam svom prijatelju na fantastičnom poslu, čeka ga velika karijera, a mladi igrači imaju sreću da im je on trener - dodao je Pamić.

HNL, 16. kolo:

• Hajduk - Istra 2-0 (Pašalić 13, Kouassi 36)
  • Osijek - Split 0-0

UŽIVO:

<<< Kraj utakmice! Hajduk je pobijedio Istru 2-0!

<<< 70'  Hajduk mirno privodi utakmicu kraju. Splićani imaju sigurno 2-0 vodstvo. Istra večeras nije mogla ništa.

<<< 55' Kouassi je pucao, ali sjajno brani golman Istre. Hajduk vodi 2-0, ali ne staje. Dobro igraju Splićani večeras.

<<< 46' Počelo je drugo poluvrijeme.

<<< KRAJ PRVOG DIJELA Završilo je prvo poluvrijeme u Splitu. Hajduk golovima Pašalića i Kouassija vodi protiv Istre pred više od 15.000 navijača.

<<< 36' GOOOL! Hajduk vodi 2-0. Kouassi je završio sjajnu akciju "bilih". Sušić je dodao Jozinoviću, ovaj je vratio povratnu Kouassiju koji je sjajnim udarcem zabio za povećanje vodstva domaće momčadi. Kouassi je zasad prvo ime utakmice, asistencija za prvi gol i pogodak za 2-0.

<<< 20' Istra se otvorila, Franjić je imao dobru šansu, ali brani golman Hajduka. Otvorena utakmica...

<<< 13' GOOOL! Hajduk vodi 1-0. Sjajna akcija Kouassija koji je izbjegao zaleđe, pobjegao obrani Istre i potom nesebično dodao u sredinu gdje je Mario Pašalić u klizećem startu zabio u praznu mrežu.

<<< 1' POČELA JE UTAKMICA! Hajduk igra protiv Istre na Poljudu pred skoro 15.000 navijača. U 17 sati na Poljudu počeo je glazbeni program u čast preminulom pjevaču Vinku Coci.

HAJDUK: Kalinić - Vršajević, Milović, Maloča, Nižić - Jozinović, Bradarić, Sušić, Pašalić - Kouassi, Maglica

ISTRA 1961: Ježina - Čagalj, Pilipović, Obšivač, Budicin - Blagojević, Sačer, Woon, Radonjić - Franjić, Jo

Najava utakmice

Istra bi po kadru i igri morala biti među pet momčadi u ligi, a imaju i pravog trenera. A uz to i protiv Hajduka imaju dodatni motiv, najavio je utakmicu s Istrom Igor Tudor.

Hajduk od 19 sati igra protiv "crne mačke". Splićani su posljednji put pobijedili Istru na Poljudu prije više od tri godine. Hajduk je u posljednje tri utakmice protiv Puljana dvaput izgubio, a dvije od te tri utakmice igrane su na Poljudu.

- Motivira nas tradicija koja je na našoj strani. Bit će gušt igrati u takvom ambijentu. Hajduk nam definitivno leži - rekao je Igor Pamić.