Rumunjski nogometaš ne želi više igrati u Kijevu, a na ideju o povratku na Poljud kaže kako bi se vratio isti čas. Iz Ukrajine možda dođe i Bartulović

Povratak u Split? Vrlo rado, to bi bila odlična opcija. Ako se klubovi uspiju dogovoriti, dolazim na Poljud, poručio je Florin Cernat za SD s odmora koji provodi u Rumunjskoj. Pripreme kijevskog Dinama već su se pošteno zahuktale, a Cernat je doma. To dovoljno govori...
Opcija još jedne posudbe Cernata Hajduku, ako pitate čelnike Splićana, više nije opcija. Rumunjev ugovor isključivo žele otkupiti, za što im navodno više nisu potrebna dva milijuna dolara, već pola milijuna manje. Vlasnici Dinama, braća Surkis, prema nekim su izvorima pristali smanjiti svoja potraživanja, a toliko bi otprilike Hajduk i mogao platiti. Preračunato u eure, riječ je o manje od milijun eura, što je cifra koja se povezivala čak i uz dovođenje Marija Brkljače iz Zagreba. Uostalom, takva je i Brkljačina cijena. Cernat, dakle, više nije nedostižno skup.
- U Kijev mi se ne vraća, moj status tamo nije dobar. Povratak u Hajduk je ono što bi me veselilo - kaže Cernat za SD.
Oko milijun eura trebalo bi platiti i za Mladena Bartulovića, igrača koji je ponikao na Poljudu, ali je kao 19-godišnjak otišao u Ukrajinu. Uzeo ga je Dnjipro, tamo igra i danas, a čelni ljudi tog kluba nemaju ništa protiv prodaje hitrog ljevaka u slučaju prave ponude. U ljeto 2006. Hajduk ga je prodao za 500.000 eura, sada bi mogao za njega platiti duplo toliko... Njegovim dolaskom bilo bi rješeno pitanje lijevog boka, na kojem je usamljen Ivan Strinić.

Komentari 3

UŽIVO Varaždin - Dinamo 0-1: Bel progledao Vidoviću kroz prste, 'modri' čuvaju vodstvo
MODRI U SUSJEDSTVU

Varaždin je zadnji put zaustavio Dinamo na domaćem terenu, a prije 10 dana "modri" su teškom mukom slavili na Maksimiru. Vidović je zabio sjajan gol za samo 53 sekunde u drugom poluvremenu

VIDEO Je li ovo najbolji gol u HNL-u ove sezone?! Pogledajte nezaustavljivi projektil Ekonga
SAŽETAK ISTRA - SLAVEN

PULA - Nogometaši Istre 1961 pobijedili su Slaven Belupo 3-0 u Puli u utakmici 32. kola HNL-a. Puljani su poveli u šestoj minuti golom Eliasa Fileta iz penala. Emmanuel Ekong u 15. minuti zabio je možda i najbolji gol u HNL-u ove sezone nezaustavljim projektilom s barem 25 metara daljine. A za konačnih 3-0 lopta se odbila od golmana Slavena Ivana Sušaka.
VIDEO Kramarić u žestokoj svađi s navijačem nakon poraza
IZ NEPOZNATIH RAZLOGA

Andrej Kramarić zabio je dva gola u porazu Hoffenheima u 31. kolu Bundeslige, a nakon utakmice kamere su ga uhvatile u žestokoj svađi s navijačem