Hajduk je pobijedio Slaven Belupo, navijači su fućkali...

5

Hajduk je na Poljudu dočekao Slaven Belupo u 11. kolu HNL-a. Utakmicu je riješio mladi napadač Hajduka Ante Vukušić svojim devetim golom u 3. minuti utakmice

Bodovi su ono što se pamti, ali igra... Hajduk je u utakmici koja će brzo pasti u zaborav pobijedio Slaven Belupo 1-0.Igrala se druga minuta, Slaven Belupo imao je sjajnu priliku, no Gregurina je promašio. Ali zato nije sjajni Ante Vukušić koji je minutu kasnije pokazao Gregurini kako se to radi i zabio svoj deveti gol.

I to je bilo sve od Hajduka u prvom dijelu. Gosti su prijetili sve više, a nezadovoljni Stanko Poklepović već u 35. minuti iz igre je izvadio Marina Tomasova, a uveo Brkljaču. Nakon što je sudac označio kraj prvog dijela, igrači su krenuli u svlačionice praćeni zvižducima, jer nije to bio onaj Hajduk kakvog navijači žele, Hajduk koji bi riješio pitanje utakmice protiv protivnika kao što je Slaven Belupo već u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu gosti su bili bez pravih prilika. Na nogometašima Slavena vidjelo se da su ostali bez snage nakon vrlo dobrih prvih 45 minuta. Hajduk se povukao i prijetio iz kontri. Sjajnu su priliku imali Senijad Ibričić i Ante Vukušić, no Ibro nije dao loptu na vrijeme i propalo je povećanje vodstva. Umjesto toga, navijači su morali strepjeti do zadnjeg sučevog zvižduka da u Subašićev gol ne doleti neki "zalutali metak". Ostalo je 1-0 za Splićane.