Komentari 28

Hajduk konačno zatresao mrežu protivnika, slavio i Split

9

U 3. kolu HNL-a Hajduk je na domaćem terenu svladao goste iz Rijeke s rezultatom od 2-1. 'Bili' su tako prekinuli lošu seriju, ali i post od četiri utakmice bez gola

Hajduk je na Poljudu pobijedio Rijeku s 2-1. Za 'bile' su zabili Ante Vukušić u prvom poluvremenu, a na 2-0 je povisio Srđan Adrić u  nastavku susreta.

Rijeka je uspjela smanjiti desetak minuta kasnije golom Andra Švrgulje, ali momčad Alena Horvata ipak nije stigla do preokreta.

Rijeka je platila cijenu utakmice u koja je za Krasimira Balakova bila pitanje biti ili ne biti. Trener Hajduka obećao je bolju igru i konačno slavlje svoje momčadi. Nakon ispadanja iz Europe i četiri odigrana susreta bez postignutog gola Balakov je morao 'odgovarati' za loš učinak Hajduka. Učinio je to pobjedom nad Rijekom. Splićani su tako uhvatili tri važna boda u domaćem prvenstvu i smanjili zaostatak za Dinamom koji suvereno predvodi tablicu.

I Split je brzo zaboravio ispadanje iz Europe. 'Crveni' su slavili kod Karlovca golovima Rebića, Vitaića i Čopa.

Jedini pogodak za Karlovac postigao je u drugom poluvremenu Novaković.

Gosti su bili bolji i u susretu Varaždina i Zadra. Iako su krajem prvog poluvremena ostali s igračem manje zbog dvosrtukog žutog kartona Mateja Jonjića, Zadrani su sačuvali prednost. Varaždin je u nastavku uspio samo smanjiti razliku, ali konačni rezultat od 2-1 ostao je u korist gostiju.