Komentari 3

Hajduk po prvi trofej u pet godina, Šibenik u povijesti

1

Hajduk i Šibenik na Poljudu igraju prvu utakmicu finala Hrvatskog kupa. Live tekstualni prijenos od 17.30 sati možete pratiti na portalu www.24sata.hr

Nogometaši Hajduka i Šibenika danas u 17.30 na Poljudu igraju prvu utakmicu finala Hrvatskog kupa. Za momčad Šibenika dvije utakmice u finalu bit će najveće u 78-godišnjoj povijesti kluba, dok bi Hajduku mogle donijeti prvi trofej nakon pet godina posta. Posljednji put 'bijeli' su trofej podigli 2005. kada su osvojili prvenstvo. Splićani su Kup osvajali četiri puta, a posljednji put prije sedam godina. Hajduk je u posljednje vrijeme odličnoj formi u kojoj ih predvodi raspoloženi Senijad Ibričić.
S druge strane u Šibeniku se kunu da neće propustiti ovu povijesnu priliku. Njihova glavna snaga je Ermin Zec, a na ruku im ide i statistika. Šibenik je, naime, posljednji gost koji je pobijedio Hajduk na Poljudu.