Komentari 278

SENZACIJA! Rudeš od 0-2 do pobjede i velikog šoka za 'bile'!

1

Hajduk je vodio 2-0 nakon prvog poluvremena, ali na koncu je ostao bez ičega na svom Poljudu protiv "fenjeraša" Rudeša, koji je bez sumnje ostvario najveći uspjeh u klupskoj povijesti

Činilo se kako će to biti još jedna lagana pobjeda Hajduka, idealna za podizanje morala uoči reprezentativne stanke, ali i preuzimanje drugog mjesta na ljestvici barem na 20-ak sati, prije nego svoju utakmicu odigra Rijeka. No pretvorilo se u pravu patnju.

Rudeš je došao do najveće pobjede u klupskoj povijesti svladavši Hajduk na Poljudu 3-2, nakon što je do 61. minute gubio 2-0.

Krenuo je Hajduk odlično i koncentrirano u utakmicu, vodio je u 21. minuti 2-0 golovima Borje Lópeza, kojemu je to bio prvijenac, te Francka Ohandze, na čiji se gol čekalo više od dva mjeseca.

No kao da je ta prednost uspavala domaćine, a raspoloženi Rudeš u nastavku je dodao gas i zabio tri gola na polukontru. Prvo je Španjolac Juanan Entrena u 61. minuti zabio nakon što se Tomislav Turčin prošetao gotovo polovicom terena.

Da je mladi Tonio Teklić, kojega je Carrillo gurnuo u igru u nastavku, zabio čisti zicer u 67. minuti, bio bi to vjerojatno kraj nadanjima za goste, no čudesni Josip Čondrić, golman gostiju, skinuo mu je udarac, baš kao i još nekoliko njih, poglavito u drugih 45 minuta.

Već u 69. Karlo Kamenar je fantastično proigrao Marija Budimira koji je zavaljao Dantea Stipicu i zabio pokraj trojice Hajdukovih braniča u bloku.

Nije to bio kraj noćne more za Hajduk. U 89. minuti sijevnula je još jedna kontra. Budimir je ovaj put bio asistent, a Entrena opet strijelac za veliki šok na Poljudu. Španjolac je tako srušio "svog" Španjolca Carrilla, a Torcida se teško mirila s takvim nastupom bijele momčadi.

Umjesto drugog mjesta, Hajduk tako ostaje četvrti s devet bodova zaostatka za Dinamom, a možda i više, dok je Rudeš s 11 bodova i dalje posljednji, dva boda udaljen od Cibalije i Istre.