Komentari 65

Hajdukovac briljira u Šibeniku: Sjajni Jakoliš srušio Istru 1961!

Šibenčani su na krilima fenomenalnog Marina Jakoliša došli do uvjerljive pobjede protiv Istre na domaćem terenu. Jedini gol za Istru je zabio Dion Drena Beljo koji je u Pulu došao na posudbu iz Osijeka

Šibenik je u subotu u utakmici 7. Prve HNL kola kod kuće s 3-1 pobijedio Istru.

POGLEDAJTE VIDEO:Doček za nogometaše Šibenika

Doček za nogometaše Šibenika 01:34

Za pobjedu Šibenika najzaslužniji je Marin Jakoliš koji je najprije asistirao Deliću za prvi gol na utakmici u 17. minuti, a onda je pet minuta kasnije povećao na 2-0 da bi u 32. minuti zabio za 3-0. Jedini gol za Istru zabio je Dion Drena Beljo.

Odmah na početku dvije prilike za Istru, u trećoj minuti je Bandea puca s 20-ak m prema okviru gola, no Grdić je skrenuo loptu u korner. Nakon toga par minuta kasnije, priliku za Serdarova  koji je pucao s vrha peterca, ali neprecizno

Nakon uvodnih prijetnji Istre, u 17. minuti Šibenik dolazi u vodstvo iz kontre. Nakon slaloma Marina Jakoliša koji se probio kroz trojicu igrača Istre, dodaje loptu Ivanu Deliću i ovaj zabija za 1-0.

Šibenik: Šibenik i Istra sastali su se u 7. kolu HNL-a

Pet minuta kasnije Jakoliš postiže svoje treći ovosezonski pogodak, pogodio je s ruba 16 m gol Istre za povećanje vodstva Šibenika 2-0.  I Jakoliš u 32. minuti zabija i svoj drugi, a treći gol na utakmici, dobiva loptu od Sahitija s desne strane i pogađa s desetak metara.

U nastavku mreža Istre zatresla se nakon udarca Delića koji je pucao s pet metara s lijeve strane.

Istra ima priliku u 53.minuti  kada je Serdarov nakon ubačaja u 16 metara, pobjegao obrani Šibenika, našao se sam pred Rogićem i pucao, ali vratar Šibenika brani. Pet minuta kasnije Serdarov je opet pobjegao obrani Šibenika i opet je sam pred Rogićem, ali nije dobro pucao.

Istra smanjuje na 3-1 15-ak minuta prije kraja. Nakon Bandeovog ubačaja s desne strane, Beljo ju je proslijedio na suprotnu stranu u gol domaće momčadi.

Nakon ove pobjede Šibenik je sedmi na ljestvici sa sedam bodova, dok je Istra osma sa šest bodova.

Utakmicu je na Šubićevcu pred 500 gledatelja sudio Ante Čuljak iz Zagreba.