Hamburg na krilima Hrvata u derbiju pobijedio Loewen

1

'Hrvatski' HSV pobijedio je RN Löwen 37-26 u derbiju njemačkog rukometnog prvenstva. Vori je zabio tri, Duvnjak šest, a Lacković pet golova

HSV je na svom terenu pobijedio Löwen 37-26, a hrvatski je trojac zajedno zabio 14 golova. Bio je to ogled vodeće i petoplasirane momčadi ljestvice, a izjednačenost u njemu vladala je do 41. minute utakmice i minalnog vodstva domaćina 23-22. Serijom 6-1 kroz narednih pet minuta riješeno je pitanje pobjednika, a svakako valja istaknuti da je u njoj tri pogotka postigao Blaženko Lacković, a jedan dodao Igor Vori. Na kraju je Lacković ubacio pet, Vori tri gola, a obojicu ih po broju pogodaka zasjenio Domagoj Duvnjak sa šest. Najbolji strijelac Hamburžana bio je Hans Lindberg s 11 golova, od čega je pet postigao sa sedam metara.
Lübbecke Nikole Blažička slavio je 27-26 protiv Gummersbacha Drage Vukovića i Vedrana Zrnića. Vuković je zabio dva, a Zrnić pet golova (dva iz sedmerca) za poraženu momčad. Ivan Ninčević je zabio tri gola u porazu Füchse Berlina od Flensburga. Bilo je 26-25 za goste. Kiel je bio siguran protiv slabašnog Dormagena (32-20).