Komentari 9

Harry Redknapp oduševljen je pobjedom, ali i ljut na Kaboula

1

Kaboul je zaradio crveni karton, a menadžer Spursa više je ljutit na njega nego na suca koji ga je isključio. Ostali su s 10 igrača na terenu i mogli su izgubiti, kaže

Menadžer nogometaša Tottenhama Harry Redknapp ushićeno je komentirao novu pobjedu svoje momčadi u Premiershipu, kod kuće protiv Newcastlea u 20. kolu s 2-0…

- Rezultat je na kraju bio fantastičan. Zabili smo dva odlična gola s krilnih pozicija i jako smo sretni što smo pobijedili. Newcastle je bio vrlo žilav protivnik. Imali su zgusnutu sredinu terena, pa su u prvom poluvremenu naši napadi bili stalno ispresijecani. No, uspjeli smo im ipak zabiti dva puta s krila. Tako se zabijaju golovi! - komentirao je Redknapp.

Prvi gol zabio je s desne strane Aaron Lennon u 57. minuti, a drugi s lijeve Gareth Bale u 81. minuti, nakon što ga je fino proigrao Luka Modrić, jedini od četvorice Hrvata iz redova Spursa koji je zaigrao u ovoj utakmici. Velšaninu je to bio već deseti pogodak ove sezone.

Između dva gola domaćina dogodio se i crveni karton Younesa Kaboula u 66. minuti, zbog udaranja ili pokušaja udaranja Tiotea.

- Vrlo sam razočaran zbog tog crvenog kartona. Više me razočarao Younes nego sudac koji ga je isključio. Younes bi trebao znati da na ovoj razini treba ostati discipliniran cijelu utakmicu. Ostali smo s desetoricom na travnjaku i mogli smo na kraju i izgubiti utakmicu samo zbog toga - veli Redknapp, čija je momčad skočila na četvrto mjesto na ljestvici. Istu poziciju zauzimala je i na kraju prošle sezone.

Goal.com: Modriću 7.5, Kaliniću sedmica

Portal Goal.com objavio je ocjene igrača za 20. kolo Premiershipa. Tottenham je na svom White Hart Laneu pobijedio Newcastle s 2-0, te je skočio na četvrto mjesto na ljestvici. Luka Modrić jedini je zaigrao za Spurse od hrvatskih nogometaša. Odigrao je cijelu utakmicu, te je imao značajnu ulogu kod drugog pogotka domaćina kojeg je postigao Bale u 81. minuti, kada je Tottenham imao igrača manje na travnjaku.

Modrića je Goal.com ocijenio s odličnih 7.5, uz komentar:

'Još jedna dobra predstava hrvatskog veznjaka. Rijetko je pogriješio u dodavanju, te je fizički izdržao sve izazove Newcastleovih igrača u sredini terena.'

Za igrača utakmice je Goal.com ipak proglasio Aarona Lennona, kojeg je također ocijenio sa 7.5.

Nikola Kalinić je s dva gola, u 3. i 53. minuti, doprinio gostujućoj pobjedi svog Blackburna kod West Bromwicha 3-1. No, u 64. minuti je  zbog grubog nasrtaja na Scharnera pocrvenio. Goal.com ga je ocijenio sa sedmicom.