Heinze zabio autogol i ozljedio golmana

1

Nogometaši Argentine nakon Ekvadora, nisu u Buenos Airesu uspjeli pobijediti niti Paragvaj odigravši 1-1.

Stvari su po zlu za njih protiv Paragvajaca, vodeće momčadi južnoameričkih kvalifikacija, krenule već u 12. minuti. Branič Reala Gabriel Heinze postigao je rijetko viđen autogol pritom još ozlijedivši vlastitog vratara Abbondanzierija. Katastrofalno je bivši branič Manchester Uniteda procijenio let jedne visoke lopte ostavši prenizak. Išao je međutim dalje na nju u strahu od suparničkog napadača Cardoza koji je išao na loptu. Tada je Heinze glavom trznuo loptu u praznu mrežu pored svog golmana. Abbondanzierija je morao zamijeniti Juan Carrizo. Nesreću je produbio nepromišljeni napadač Carlos Tevez, koji je u 16. minuti zaradio prvi, a u 30. i drugi žuti karton dvama žestokim prekršajima. Slično je reagirao i u 12. minuti, kada ga je sudac prvi put upozorio. Argentinci su tako do kraja utakmice igrali s desetoricom u polju. Sreća njihova da imaju dvojicu senzacionalnih 20-godišnjaka. Leo Messi u 60. je minuti uzeo loptu, prešao dvije prepreke i gurnuo loptu u prostor 16-erca na lijevoj strani za Sergija Agüera. Mladi je napadač desnom nogom iskosa s lijeve strane gurnuo loptu pored istrčaloga gostujućeg vratara za konačnih 1-1. - Tevez nikako ne bi smio dobivati ovako glupe žute kartone - rekao je izbornik Argentine Bielsa.