Komentari 46

Hiddink je optimist pred PSG: Izgledi za prolazak su 50-50

1

Iako smo u nekoliko utakmica biti dominatni, mislim da još nismo u situaciji da nametnemo svoj stil igre. Sve u svemu, izgledi za prolaz su pola-pola, rekao je u Parizu trener Chelseaja Guus Hiddink

Treću sezonu zaredom Chelsea i PSG susreću se u nokaut-fazi Lige prvaka (prva utakmica u utorak u Parizu, 20:45), a trener londonskog kluba Guus Hiddink smatra da su izgledi za prolaz 50-50.

- PSG je izgradio moćnu momčad koja dominira u francuskom prvenstvu. No, da biste postali veliki klub, morate osvojiti Ligu prvaka, a PSG ide prema tome. Od prosinca mi napredujemo korak po korak, ali još nismo na razini na kojoj bismo željeli biti - izjavio je u ponedjeljak Guus Hiddink i dodao:

- Iako smo u nekoliko utakmica biti dominatni, mislim da još nismo u situaciji da nametnemo svoj stil igre. Sve u svemu, izgledi za prolaz su pola-pola.

U četvrtfinalu sezone 2013/14. Chelsea je bio uspješniji. Tada je Paris Saint-Germain u prvoj utakmici pobijedio 3-1, a uzvratu je Chelsea slavio 2-0 i, zahvaljujući golu u gostima, prošao dalje.

Prošle sezone sastali su se u osmini finala, kao i sada. U Parizu je bilo 1-1, a u uzvratu u Londonu nakon 90 minuta također 1-1. U produžecima je Chelsea poveo 2-1 u 96. minuti, a Thiago Silva u 114. minuti pogodio je za 2-2 i prolaz PSG-a.

U utorak na Parku prinčeva, u prvoj utakmici osmine finala, Chelsea neće moći računati na ozlijeđenog stopera Johna Terryja te veznjaka Nemanju Matića koji pauzira zbog kartona.

- PSG će biti bez Verrattija, a mi bez Terryja i Matića. No veliki klubovi imaju adekvatne zamjene - dodao je Hiddink.

Očekuje se da će Chelsea zaigrati s Courtoisom na vratima, u obrani bi trebali biti Azpilicueta, Cahill, Ivanović i Abdul Rahman Baba, u veznom redu Obi Mikel, Fàbregas, Oscar, Hazard i Willian, a u napadu Diego Costa.