Komentari 2

HNL: Koprivnička golijada, Ćirin Zagreb uvjerljiv

1

Slaven Belupo je prekinuo niz Zadra od šest utakmica bez poraza. Nakon ovog kola čak četiri momčadi imaju po 11 bodova

Pola sata vatrometa golova gledala je publika u Koprivnici. Pet od šest golova palo je u prvih 30 minuta. Zadar je poveo već nakon sedam minuta, no Slaven Belupo je u samo 17 minuta do vrha natrpao mrežu mladog golmana Ježine. Briljirao je Stjepan Poljak, koji je zabio jedan i namjestio dva gola, a posebno lijep bio je volej Dalibora Poldrugača za 3-1.
Osijek je osvojio samo bod u Gradskom vrtu. U goste im je stigao Šibenik, koji je nakon gola Nikšića do poravnanja došao neobičnim golom Frane Vitaića. Opalio je iz slobodnog udarca, iz ne baš idealne pozicije, Skender je loše reagirao i lopta je završila u golu. Nogometaši Zagreba su u Kranjčevićevoj pobijedili susjede iz Zaprešića s visokih 3-0. Momčad Ćire Blaževića u vodstvo je doveo Mario Brkljača udarcem glavnom nakon kornera. Najbolji strijelac 'bijelih' Kruno Lovrek zabio je na asistenciju Brkljače svoj šesti gol u sezoni, a sve dvojbe lijepim udarcem je riješio Mensur Mujdža.
Međimurje je niz loših rezultata nastavilo domaćim porazom od Cibalije. Gosti iz Vinkovaca do minimalne pobjede su došli preko Andreja Kerića, koji je jedini gol na utakmici zabio u 11. minuti. Vinkovčani su odigrali brzu kontru po lijevoj strani, a efektni realizator bio je 21-godišnji napadač.

HNL, 9. kolo:
Zagreb - Inter 3-0 (Brkljača '19, Lovrek '50, Mujdža '52)
Međimurje - Cibalia 0-1 (Kerić '11)
Slaven Belupo - Zadar 4-2 (Radeljić '15, Poljak '22, Poldrugač '30, Čaval '32 / Tomasov '7, Terkeš '78)
Osijek - Šibenik 1-1 (Nikšić '32 / F. Vitaić '37)

TABLICA: 1. Dinamo 24, 2. Zadar 17, 3. Rijeka 17, 4. Hajduk 16, 5. S. Belupo 13, 6. Šibenik 11, 7. Osijek 11, 8. Zagreb 11, 9. Cibalia 11, 10. Inter 7, 11. Međimurje 4, 12. Varteks.