Komentari 4

Hoffenheim 'popio' četiri komada na svom travnjaku

1

U utakmici 20. kola Bundeslige Bayer Leverkusen je 4-1 pobijedio vodeću momčad prvenstva, kojoj je to prvi poraz na domaćem terenu ove sezone

Hoffenheim je jesenas čekao dovršenje svoga stadiona, domaće utakmice igrali su u Manheimu. I išlo im je sasvim dobro - u devet utakmica sedam puta su pobijedili, a dvaput remizirali. Prekrasna Rhein Neckar Arena dovršena je tijekom zimske stanke i Hoffenheim je kao vodeća momčad lige otvorio novi stadion pobjedom protiv Cottbusa. Dva tjedna kasnije srušena je nepobjedivost ligaškog lidera, Rhein Neckar Arena je već u drugoj utakmici 'oskvrnuta'...
Bayer je iz Leverkusena doputovao usred loše serije, u zadnjih šest utakmica pobijedili su samo jedanput. Društvo iz Hoffenheima sjećalo ih se s početka prvenstva, u Leverkusenu su stradali 5-2. Ni ovoga puta nisu puno bolje prošli. Helmes, Rolfes, opet Helmes, pa Castro i Hoffenheim je potonuo. A prošlo je tek 48 minuta.
A naznaka da će Hoffenheim nakon deset utakmica bez poraza pasti na svom terenu stigla je nakon samo tri minute. S ruba šesnaesterca pogodio je Patrick Helmes i doveo Bayer u vodstvo. U 12. minuti već je bilo 2-0, strijelac Simon Rolfes. Nadu je kratko vratio Sejad Salihović golom iz penala u 31. minuti, ali minus od jednog gola Hoffenheim nije znao sačuvati ni do kraja poluvremena. Na isteku prvog dijela ponovno je zabio Helmes, gol gotovo identičan onom iz 3. minute. Za kraj priče, u 48. minuti za konačnih 4-1 je zabio Gonzalo Castro.
Bayern u ovom kolu ide na gostovanje Herthi naših Šimunića i Babića. Za Hoffenheimom bavarska momčad zaostaje samo bod i pobjedom u Berlinu preuzeli bi vrh bundesligaške ljestvice. Ali na vrh bi moglo i društvo iz Berlina! Pobjedi li Hertha, imat će 40 bodova, Hoffenheim 39, a Bayern bi skliznuo na treće mjesto s 38. Blizu su i Leverkusen i HSV, sa po 36 bodova.