Komentari 12

Hrvati drže Inter na vrhu: Broz i Perišić 'zakuhali' Mihajloviću

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović ostvarili su svaki po asistenciju u pobjedi Intera protiv Bologne od kojih je posebno dobra bila ona Brozova preko pola terena

Nogometaši Intera pobijedili su Bolognu 3-1 u sklopu 10. kola Serie A, a prva dva gola bila su djelo hrvatskih reprezentativaca! Ivan Perišić asistirao je Lukakuu za vodeći dok je Marcelo Brozović poslužio Hakimija za drugi 'nerazzura' na utakmici. Inter je pobjedom ostao pri vrhu lige i u stopu prati gradskog rivala, vodeći Milan.

POGLEDAJTE VIDEO: Perišić boća

Ivan Perišić boća 00:09

Inter je bolju igru pokazao od samog početka i bolje se postavio na terenu. Nagrada je stigla već u 16. minuti kada je Perišić poslao ubačaj u šesnaesterac Bologne, Lukaku se isprva nije najbolje snašao, ali onda je ipak uspio poslati loptu u mrežu. Bio je to njegov osmi gol u sezoni čime se izjednačio s Cristianom Ronaldom na drugom mjestu najboljih strijelaca prvenstva. Prvi je i dalje neuništivi Zlatan Ibrahimović s 10.

Nastavila je momčad Antonija Contea s pritiskom i do kraja prvog poluvremena već je bilo 2-0. Taman se četvrti sudac spremao pokazati koliko će se nadoknade igrati u prvom dijelu kada je Brozović maestralnom loptom prebacio zadnju liniju i stvorio Hakimiju šansu, koju Marokanac nije propustio.

Serie A - Inter Milan v Bologna

Siniša Mihajlović prodrmao je svoju momčad na poluvremenu i Bologna je zaigrala bolje u nastavku. U 63. minuti napravio je čak tri zamjene i s jednom pogodio. Vignato je ušao u igru i samo četiri minute kasnije (67') pogodio za 2-1. Dočekao je ubačaj na drugoj stativi i sjajno podigao loptu uz samu prečku.

No, brzo je priči bio kraj. Lautaro Martinez završio je sa zagrijavanjem i stao uz aut liniju, taman se spremao ući kad je Hakimi majstorskim solo golom, svojim drugim na susretu, riješio pitanje pobjednika već u 70. minuti.

Juve opet diše, Pirlo se spasio! Čudesan preokret u 11 minuta

Imala je Bologna nekoliko izleta pred gol Intera do kraja susreta, no niti jedan nije bio dovoljno opasan da ozbiljnije zaprijeti.

Nakon večerašnjeg susreta Inter se nalazi an drugoj poziciji s 21 bodom, dva iza vodećeg Milana. Treći je Juventus s 20 bodova.