Hrvatice izgubile od Slovakinja

Hrvatice su na poluvremenu imale dva gola zaostatka i igračicu više, ali nisu uspjele smanjiti zaostatak, već su primile još dva gola. Hat trick je tako 'zaokružila+ Hmirova iz Slovačke

U ogledu 2. kola skupine 2 Lige B, Lige nacija, nogometašice Hrvatske su gostovale u Senecu kod Slovačke koja je pobijedila s uvjerljivih 4-0 (2-0).

Slovačka je imala prednost od dva gola nakon prvog dijela. Za 1-0 je zabila Patricia Hmirova u 24. minuti, dok je deset minuta kasnije na 2-0 povećala Tamara Moravkova. Na samom kraju prvog poluvremena Slovačka je ostala s igračicom manje nakon drugog žutog kartona Lemešove.

No, iako je Hrvatska u nastavku napadala dodatno je dva puta pokleknula, a domaće su igračice zabijale iz kontranapada. Oba puta je precizna bila Hmirova, u 60. i 73. minuti, koja je time kompletirala hat trick na ovom susretu. U 85. minuti uslijedio je dugi prekid susreta zbog nestanka struje na stadionu u Senecu.

U prvom nastupu ove skupine Hrvatska je ranije u Varaždinu pobijedila Rumunjsku 2-1, a iduće suparnice hrvatskim igračicama bit će Finkinje. Susret se igra u Helsinkiju 27. listopada. Finska je, inače, dobila oba dosadašnja susreta u skupini 2. Nakon 4-0 doma protiv Slovačke ovog je utorka slavila kod Rumunjske 1-0.