Komentari 4

Hrvatice pobijedile europske prvakinje Crnogorke pred EP

7

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobijedila je Crnu Goru 28-19 (11-7) u prijateljskoj utakmici odigranoj u Varaždinu. Andrea Penezić zabila je osam golova

Hrvatice su odlično najavile predstojeće Europsko rukometno prvenstvo koje se u prosincu održava u Hrvatskoj i Mađarskoj. Izabranice Vladimira Canjuge svladale su aktualne europske prvakinje Crnogorke 28-19 u prijateljskoj utakmici u Varaždinu.

Andrea Penezić vukla je "kockice" od starta te pridonijela u početnom vodstvu 8-5. Iako su Crnogorke smanjile na "minus jedan", na poluvremenu je na semaforu stajalo 11-7 za Hrvatsku.

U nastavku nije bilo nikakvih dvojbi tko će odnijeti pobjedu u varaždinskoj Areni. Hrvatice su prednost s tri postupno povećavale na konačnih devet golova razlike (28-19) i tako na najbolji način nagradile domaću publiku.

Najefikasnija je u hrvatskim redovima bila Penezić s osam golova, a Maja Zebić i Vesna Milanović-Litre zabile su po četiri. Kod protivnica je najviše zabila Marija Jovanović (četiri).

Hrvatska će Europsko prvenstvo otvoriti utakmicom protiv Švedske u ponedjeljak, 8. prosinca, a u varaždinskoj skupini C još je očekuju dvoboji protiv Njemačke (10. prosinca) i Nizozemske (12. prosinca).