Komentari 7

Jureći Japanci mučili nas skoro tri četvrtine! Hrvatska protiv Crne Gore za četvrtfinale SP-a

Hrvatska je odradila posao protiv Japana, pobijedila 17-12, ali mučila se dobrih 20 minuta dok se serijom 5-0 nije odvojila i prelomila utakmicu. U nedjelju od 10 sati slijedi Crna Gora u osmini finala SP-a

Dvadeset minuta jurnjave za Japancima, pa i laganog mučenja, čak i kidanja onih najtanjih živaca, a onda - hrvatski uragan! Koji je otpuhao brze i žilave domaćine na mjesto broj tri u skupini C, onom kojem kvalitetom i pripadaju, iza prve Mađarske i drugoplasirane Hrvatske.

Vaterpolska revolucija u drami Srbije i Crne Gore! Evo na koga će Hrvatska u osmini finala SP-a

Stoga, sada i službeno možemo najaviti: nedjelja, osmina finala Svjetskog prvenstva, Hrvatska - Crna Gora. Pobjednika, pak, u četvrtfinalu očekuje Grčka. Ranog buđenja u zoru sigurno neće biti, ne brinite. Ne promijeni li se satnica, trebali bismo igrati u 10 sati. Pa nek' susjedima prisjedne nedjeljni ručak.

Toliko zasad o onome što nas čeka u nastavku turnira i nokaut-fazi. Japan? Takvo smo nešto slično i očekivali, štoviše, najavljivao je i izbornik Ivica Tucak. Dok imaju snage plivati u kontre, igrati presing te, makar je fizički nemoguće, letjeti vodenom površinom, Japanci će namučiti i najbolje na svijetu, ali kad njihova snaga počne kopnuti, lagano se ugase. Potpuno isti scenarij gledali smo i prošle godine na SP-u u Debrecenu. Dvadeset minuta bili smo u egalu, a završilo je 21-13.

Spektakularan preokret Grka u ljepotici SP-a! Sa sirenom srušili SAD, a to je važno i za Barakude

U Fukuoki, pak, Japanci su se zadržali na pristojnom zaostatku (17-12). Koji je narastao serijom "Barakuda" nastalom pred kraj treće četvrtine u kojoj smo zabili čak osam golova! Od 10-9 do 15-9 i konačno rješenje utakmice i gašenje Japanaca.

SP, skupina C, treće kolo:

Hrvatska - Japan 17-12 (4-3, 3-3, 8-3, 2-3).

Hrvatska: Bijač (10 obrana), Popadić; Burić 2, Kržić, Krapić 1, Lazić 1, Bukić 3, Vukičević 1, Žuvela, Marinić Kragić 2, Vrlić 1, Butić 2, Harkov 4

Japan: Tanamura (2 obrane), Nakashima (5 obrana); Adachi 4, Watanabe 2, Ogihara, Nitta, Suzuki 1, Date, Takata, Arai, Inaba 2, Okawa, Araki 2

SP U VATERPOLU, SKUPINA C 12:00 , FUKUOKA
Hrvatska
Vrlić, Bukić 3, Burić 2, Butić 3, Harkov 4, Vukičević, Krapić, Marinić Kragić 2, Lazić
17 : 12
Japan
Adachi 4, Watanabe 2, Inaba 2, Okawa, Araki 2, Suzuki
KRAJ

Kraj utakmice, Hrvatska je pobijedila 17-12 te će kao druga u nedjelju igrati protiv Crne Gore u osmini finala SP-a.

31'

Leti Tanamura tko zna koji put s japanskog gola, a Harkov pogađa četvrti put. Prvi naš gol u zadnjoj četvrtini.

28'

Hrvatska je još bez gola u zadnjoj dionici, Watanabe je iz peterca smanjio na 15-11.

ČETVRTA ČETVRTINA

Adachi je zabio treći gol na utakmici, šest minuta prije kraja za 15-10.

24'

Majstorija Harkova za šest razlike. Opet je Tanamura previše izašao s gola, a Harkov to kaznio lobom.