HSV pobijedio, Borussia izgubila, Hrvati mirovali

1

Hrvatski nogometaši u ovom golu Bundeslige nisu zabijali, tek su dvojica dobila žute kartone. Iznenađenje kola je remi Bayerna i Eintrachta

Bilićevi napadači u Bundesligi ovog su vikenda mirovali. Što im u posljednje vrijeme nije običaj. Niti jedan Hrvat nije zabio u subotnjem programu njemačkog prvenstva, a dvojica su 'požutjela'. Najveće iznenađenje kola je samo bod Bayerna iz dvoboja s Eintrachtom na domaćem terenu...
Igrači bavarskog ponosa loptu su u svojim nogama imali čak 70 posto vremena, pokušavali su probiti obranu gostiju, ali nije išlo. Sve što je prošlo defenzivno društvo iz Frankfurta zaustavljao je raspoloženi golman Oka Nikolov. Nije pomoglo ni 16 kornera, u odnosu na samo dva koja je izveo Eintracht.
Mladen Petrić i Robert Kovač odigrali su svih devedeset minuta u porazu Borussije u Hannoveru. Preko Husztija i Shulza Hannover je poveo 2-0, a smanjio je Kringe 11 minuta prije kraja. Kovač je u 70. minuti dobio žuti karton. Zabiti nije uspio ni Ivica Olić, a minimalnu pobjedu HSV-u donijeli su Guerrero i Reinhardt. Baš kao i Olić za domaćina, za Herthu je cijelu utakmicu odigrao Joe Šimunić. Dobra vijest je da ovoga puta nije dobio crveni karton...
U 1-0 pobjedi Werdera protiv Hanse 16 minuta dobio je Jurica Vranješ. Pet minuta prije kraja Jurica je zaradio žuti karton, a gol odluke djelo je Huga Almeide. Najuvjerljivija pobjeda kola je ona Bayerova. U Leverkusenu je, u režiji Barbareza i Gekasa, s 4-0 pala Arminia. U domaćem porazu Nurnberga od Stuttgarta 10 minuta je dobio Leon Benko.