I. Karlović osvetio Marina Čilića ATP-u u Queensu

1

Hrvatski tenisač Ivo Karlović odličnom je igrom pobijedio Francuza Nicolasa Mahuta 6-3, 6-4 u osmini finala londonskog turnira u Queen's Clubu

Bio je to dvoboj dvojice bivših finalista ovog turnira. Karlović je u Queen's Clubu za naslov pobjednika igrao 2005. godine, a u protekle dvije godine je na ovom turniru, na kojem se, očito, odlično osjeća, igrao u četvrtfinalu. Barem isti domet ponovio je i ove godine. Mahut je, pak, finalist bio prije dvije godine. Izgubio je finale, baš kao i Karlović dvije godine ranije, od Amerikanca Andyja Roddicka. Karlović je protiv Mahuta dosad odigrao samo jedan meč u karijeri, također na travi, 2005. godine na ATP Challengeru u Surbitonu, te ga svladao u dva tie-breaka. Ovoga puta je ''Div sa Šalate'' do pobjede stigao lakšim i bržim putem. Od ukupno 6 break lopti iskoristio je dvije, u drugom gemu prvog seta i prvom gemu u drugom setu, te spasio obje Mahutove u prvom setu. Iako je Francuz imao visokih 74% pogođenih prvih servisa, Karlović je na primanju servisa osvojio čak 22 poena, što znači da je, uz uobičajeno ubitačan servis, zabio je 19 asova, ponudio puno i na reternu. Podsjećamo, Mahut je u prethodnoj rundi u dva tie-breaka eliminirao Marina Čilića. Karlović će za polufinale igrati protiv Andyja Roddicka, četverostrukog pojednika u Queen's Clubu, koji je u osmini finala pobijedio Australca Lleytona Hewitta 7-6(2), 7-6(2). Hewitt je ovaj turnir također osvajao četiri puta. Roddick je Karlovića svladao tri puta u četiri prethodna meča. Uz već spomenuti finale u Queen's Clubu 2005. godine, Amerikanac je bio bolji i dva puta u Washintonu, 2005. i 2007. godine, dok je Karlović svoju jedinu pobjedu proslavio 2005. u Madridu. Od 10 setova koje su odigrali, sedam ih je otišlo u tie-break, Roddick ih je dobio četiri, Karlović jedan manje.

Karlović (9) – Mahut 6-3, 6-4