Komentari 10

I maleni Fernandez u dresu Rijeke, Zagreb čami na dnu

7

Pobjedom 3-1 protiv Zagreba na svojoj Kantridi nogometaši Rijeke su izbili na drugo mjesto na ljestvici HNL-a. Prošla su, ipak, samo dva kola

Tri kola su prošla, a Zagreb je na nuli. Ne mogu dobiti nikoga, nisu mogli ni Rijeku na Kantridi. Iako bez braće Sharbini, Rijeka je lakoćom došla do pobjede protiv gostiju iz Kranjčevićeve. Budicin je zabio već u 9. minuti, a izjednačio je Pejić sedam minuta prije kraja poluvremena. Prijelomni trenutka dogodio se u 58. minuti, kada je sudac dao drugi žuti Oršuliću, a nakon prigovora, odmah potom, i izravni crveni Parlovu. Rijeka je opet povela samo tri minute kasnije, ali konačna odluka čekala se do posljednje minute. Jugović skrivio penal, a za konačnih 3-1 zabio Fernandez.
Rijekin Argentinac istaknuo se i nakon što je sudac odsvirao kraj. Prošetao je travnjakom držeći u rukama novorođenog sina. Mali Fernandez imao je istu odjevnu kombinaciju kao tata, dres Rijeke s brojem 20 i natpisom 'Fernandez'.
Riječi su, očito je, zaboravili ispadanje od ukrajinskog Metalista i njihova svakodnevnica ide dalje. Drugi su na ljestvici HNL-a, a to je dobra vijest bez obzira što su odigrana samo tri kola. A još je i bolja kada se zna da u dvije od tri utakmice Riječanima nisu pomogli ni Anas ni Ahmad Sharbini. Zagreb? Treći su od dna, tri poraza u prve tri utakmice, sada i dva crvena kartona. Podsjećaju na jedno drugo društvo koje nosi bijele dresove...