Komentari 24

Idemo po medalju! Naši mladi košarkaši su u polufinalu Eura

1

Sjajnom pobjedom protiv Talijana naši momci do 20 godina plasirali su se u polufinale Eurobasketa. Tamo ih čeka domaćin Njemačka, koja je, iako autsajder, pobijedila favoriziranu Tursku

Nakon što su naši košarkaši do 20 godina pobijedili Veliku Britaniju za četvrtfinale, danas su ponovili uspjeh i nakon dramatične utakmice izbacili Talijane te ušli u polufinale Europskog prvenstva u njemačkom Chemnitzu! Izabranici Damira Miljkovića slavili su sa 79-68.

Naši košarkaši odlično su otvorili susret i dominirali prvom četvrtinom. Bili smo poletni i raspoloženi. No, u drugoj se dogodio pad i Talijani su s 23-13 za nas preokrenuli rezultat u svoju korist 37-32. Srećom, Toni Nakić nas je tricom u posljednjim sekundama prije poluvremena vratio u egal.

Drugo poluvrijeme bilo je izjednačeno sve do posljednje četvrtine kada smo se uspjeli odvojiti. Oko tri i pol minute prije kraja imali smo plus sedam, prednost nismo ispustili i mogli smo polako početi slaviti.

Najbolji je u hrvatskim redovima bio Toni Perković s 14 poena i pet skokova, dok je Domagoj Proleta dodao 12 koševa. Kod Talijana, Tommaso Oxilia postigao je 14 koševa uz osam skokova i tri asistencije. Čak pet naših igrača imalo je dvoznamenkasti broj poena.

Hrvatsku u polufinalu čeka domaćin Njemačka. Nijemci su pobijedili favorizirane Turke 78-61.