Komentari 2

Inter se provukao, Pandev u remiju zabio gol Bariju

1

Remijem 2-2 prošao je talijanski nogometni prvak Inter gostovanje kod neugodnog Barija u srazu 20. kola Serije A. Cagliari je pobijedio Livorno 3-0

Svi su golovi pali u drugom poluvremenu, od čega tri iz 11-erca. Sudio je ponajbolji svjetski sudac Roberto Rosetti. Dvojbena je bila možda prva procjena, kada je igranje rukom Waltera Samuela pri uklizavanju u 16-ercu okarakterizirao prekršajem. Argentinčeva ruka, istina je, mogla je stajati prirodnije uz tijelo. Nakon te su odluke domaćini poveli 1-0 golom Barreta u 60. minuti, da bi samo tri minute potom prekršaj unutar 16-erca skrivio i Brazilac Lucio. Barreto je opet bio precizan zabivši svoj osmi prvenstveni gol. Na 2-1 smanjio je Makedonac Goran Pandev svojim debitantskim pogotkom u dresu milanskog kluba. Akciju je u 69. minuti inicirao Nizozemac Sneijder, a mudro je opasnosti zaleđa izmaknuo drugi napadač Intera, Diego Milito, maknuvši se Pandevu da sam završi akciju nakon što je već dirao loptu. Milito je na koncu, u 74. minuti realizirao 11-erac za Inter koji je iznudio raspoloženi Pandev. Bio je to Argentinčev 12. gol sezone. Dijeli prvo mjesto na ljestvici strijelaca. U prošlom su kolu na San Siru Mourinhovi igrači spašavali poraz i na kraju pobijedili Sienu 4-3. U prvom dvoboju 20. kola Cagliari je na Sardiniji pobijedio Livorno s uvjerljivih 3-0 bez sudjelovanja hrvatskih nogometaša, domaćeg Marija Brkljače i gostujućeg Darija Kneževića.