Komentari 17

Inter slavio u Rimu, M. Unitedu samo bod, Jelavić opet zabio!

1

Inter je pobijedio Romu 1-0 u prvoj utakmici polufinala Kupa. Sjajan gol s 30 metara zabio je Stanković. Rangersi su svladali Dundee, Jelavić je zabio 12. prvenstveni gol

Inter i dalje ima velike oscilacije u igri. Europski prvak je u subotu izgubio kod Parme u prvenstvu, a večeras su pobijedili Romu. S 1-0 bili su bolji u prvoj utakmici polufinala Kupa. Jedini gol, ali opet fantastični, zabio je Dejan Stanković u sudačkoj nadoknadi 1. poluvremena. Poluvolej sa skoro 30 metara 'sjeo' je u same rašlje Donijeva gola. Možda ipak Inter ove sezone dođe do barem jednog trofeja.

United bježi sedam bodova Arsenalu

Manchester United je na St.James Parku odigrao samo 'nulu' protiv Newcastlea. United je imao po jednu odličnu priliku u svakom poluvremenu. Rooneya je izašao sam na domaćeg golmana u 19. minuti, ali je pucao malo iznad gola. Giggs je 69. minuti s 10-ak metara neometan pucao svega par centimetara od stative.

Rezultat je međutim pošten, jer se 'svrake' nisu branile i imale su i inicijativu u velikom dijelu utakmice. Manchester je pobjegao na sedam bodova Arsenalu, ali ima i utakmicu više.

Jelavić zabio i iznudio penal

Glasgow Rangersi su s 4-0 pobijedili Dundee United na njihovom terenu. Nakon utakmice će se vjerojatno dosta pričati o suđenju jer je Dundee utakmicu završio s osam igrača. Whittaker je zabio prva dva gola iz penala, a nakon oba prekršaja domaći su dobivali crvene kartone.

Nikica Jelavić je iznudio drugi penal u 60. minuti. Samo 12 minuta kasnije, hrvatski reprezentativac je sa par metara pogodio donji lijevi kut. Bio je to njegov 12. prvenstveni gol ove sezone, sjajan učinak! Igrao je do 79.'. Minutu ranije i treći izravni crveni karton dobio je igrač Dundeeja.

Rangersi su pobjedom pobjegli Celticu na četiri boda prednosti, ali uz dvije utakmice viška.