Interu bod kod Fiorentine, Roma ima priliku za vrh...

1

Fiorentina je u subotu navečer učinila veliku uslugu Romi koja bi mogla preuzeti vrh ako pobijedi Atalantu. Inter je u Firenci igrao 2-2

Odigrana su oba subotnja dvoboja 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Fiorentina i Inter remizirali su na Artemio Franchiju 2-2, dok je Parma slavila na gostovanju kod Napolija na Sao Paolu 3-2. Fiorentina je u vodstvo protiv aktualnog talijanskog prvaka došla već u 11. minuti golom Keirrisona nakon lijepe asistencije Gianluce Comotta s desne strane. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a u drugom poluvremenu je Inter izašao na travnjak odlučniji. Bolja igra “nerazzurra” urodila je plodom u 74. minuti kada je Diego Milito poentirao iz neposredne blizine nakon asistencije Maicona. Bio je to njegov 19. ovosezonski gol. Samo sedam minuta po izjednačenju je zabio Samuel Eto'o svoj 11. gol nakon asistencije Marija Balotellija i činilo se da će Inter uzeti sva tri boda i pobjeći prvom pratitelju Romi na četiri boda, ali je drugačije mislio Danac Per Krøldrup koji je već u sljedećem napadu “viola” zabio za konačnih 2-2 nakon ubacivanja Cesarea Natalea iz kornera. Na vrhu ljestvice sada Inter ima tek dva boda više od Rome uz utakmicu više, te rimski sastav ima veliku priliku u nedjeljnom domaćem dvoboju s Atalantom s osvojena tri boda zasjesti na vrh.
U drugoj odigranoj utakmici, Napoli je kod kuće poražen 3-2, te je tako doživio tek drugi ovosezonski poraz na svom stadionu Sao Paolo.
Redoslijed: 1. Inter 67, 2. Roma 65 (-1), 3. Milan 63 (-1),...