Komentari 29

Islandski put u kvalifikacijama: Gubili su od Cipra i Slovenije

1

Islanđani su igrali sve bolje što su kvalifikacije išle prema kraju. Najbolje utakmice odigrali su protiv Švicaraca, vrlo pamtljivu protiv Ciprana. Upisali su tri poraza usput

Islandska nogometna reprezentacija osvojila je 2. mjesto u skupini E, a put u kvalifikacijama za SP bio je gotovo identičan hrvatskom. Obje reprezentacije osvojile su po 17 bodova, a pritom ubilježile tri poraza.

Također, omjer u domaćim, odnosno gostujućim susretima im je isti. Island je doma izgubio dva susreta, jedina razlika je što je 'kockasti' napad slabiji, a obrana tvrđa. Island je imao gol-razliku 17-15, a Hrvatska 12-9.

Naši današnji protivnici su ipak drhtali u posljednjih 90 minuta. Naime, da je Slovenija svladala Švicarsku, ostali bi bez dodatnih kvalifikacija.

Ali bilo bi to nezasluženo jer su igrali sve bolje što su kvalifikacije išle prema kraju. Najbolje utakmice odigrali su protiv Švicaraca, a vrlo pamtljivu protiv Ciprana.

1. kolo: Island-Norveška 2-0

• Norvežani su nadigrali Islanđane, ali su domaći bili 'ubojiti'. Triput su pucali u okvir, dva gola su zabili, po jedan u svakom poluvremenu.

2. kolo: Cipar-Island 1-0

• Suha statistika pokazat će koliko je Cipar dominirao. Udarci 17-4, u okvir 7-1. Jedini gol 'pao' je u 57. minuti.

3. kolo: Albanija-Island 1-2

• Dosta skromnu utakmicu odigrale su obje reprezentacije, a gol odluke zabio je Sigurdsson devet minuta prije kraja.

4. kolo: Island-Švicarska 0-2

• Kolo sreće okrenulo se sad na suprotnu stranu. Vrlo dobro igrao je Island, ali su gosti zabijali. U 66. Barnetta, a u 79. minuti Gavranović.

5. kolo: Slovenija-Island 1-2

• Slovenija je vodila do 55. minute, a onda se 'ukazao' ubojiti Sigurdsson. Tri udarca su imali u okvir, ponovno su zabili dva.

6. kolo: Island-Slovenija 2-4

• Island je vodio 2-1 nakon pola sata igre, a onda su do kraja utakmice primili tri 'komada'.

7. kolo: Švicarska-Island 4-4

• Ispada kako Islanđani najbolje igraju protiv najjačih jer je Švicarska osvojila skupinu. Gubili su u Bernu 4-1 u 56. minuti, ali su uspjeli uzeti bod. Gudmundsson je bio junak, postigao je hat-trick. Golčina s 18 metara za izjednačenje 'pala' je u nadoknadi.

8. kolo: Island-Albanija 2-1

• 'Vikinzi' su zasluženo slavili, ali su si opet zakomplicirali situaciju jer su lovili zaostatak na samom startu.

9. kolo: Island-Cipar 2-0

• Bila je to sjajna predstava Islanđana i pravo je čudo da su samo dvaput pogodili mrežu. Ciprani su jedva prešli centar.

10. kolo: Norveška-Island 1-1

• U dosta izjednačenoj utakmici, Islanđani su bili bliže tri boda. Čak su i vodili, ali su uzeli tek bod.