Komentari 184

VIDEO Kako je Dinamo prosuo nemoguće: Petković promašio penal, a što to radi Livaković?!

Napadač Dinama slabo je pucao s bijele točke u situaciji koja je mogla prelomiti utakmicu. Dao je novu šansu hajdukovcima koju su oni i iskoristili devet minuta poslije, a u 93. zabili za preokret

Činilo se sredinom drugog poluvremena derbija Dinama i Hajduka da bi "modri" mogli prelomiti utakmicu drugim golom nakon što je u 65. minuti Jan Mlakar srušio Sadegha Moharramija na rubu šesnaesterca za penal.

POGLEDAJTE SAŽETAK:

Dinamo - Hajduk 1-2 (sažetak) 13:14

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

Izveo ga je Bruno Petković vrlo nonšalantno, pucao dolje lijevo, a živu loptu uhvatio je golman Hajduka Ivan Lučić i ostavio Splićane na životu! Bila je to situacija koja je mogla vjerojatno i prelomiti utakmicu na stranu domaćina, a dogodilo se upravo suprotno.

Dinamo i Hajduk sastali se u 1. kolu SuperSport HNL-a

Što se Petka tiče, to mu je osmi promašaj u karijeri u 43 pokušaja, sedmi kako je stigao u Dinamo. Branili su mu i Kristijan Kahlina (Gorica), Denes Dibusz (Ferencvaros), Ivan Nevistić (Rijeka), Krševan Santini (Lokomotiva), Gonzalo Callao (Istra) i Božidar Radošević (Gorica).

Dinamo i Hajduk sastali se u 1. kolu SuperSport HNL-a Dinamo i Hajduk sastali se u 1. kolu SuperSport HNL-a
VIDEO Je li gol Dinama trebao biti poništen zbog zaleđa Luke Ivanušeca? Pogledajte situaciju

Devet minuta poslije pao je gol na drugoj strani nakon katastrofalne pogreške Dominika Livakovića. Josip Mišić ispucao je jednu svijeću prema petercu na koju se loše postavio Livaković.

Marko Livaja jednostavno se zagradio na petercu i čekao da lopta padne, a onda iz okreta pogodio prazan gol za 1-1. U 101. nastupu za Hajduk zabio je 61. gol, najbolji igrač lige prošle sezone ima i 29 asistencija.

I kao da to nije bilo dovoljno uzbuđenja, u 93. minuti Rokas Pukštas je glavom nakon kornera Vadisa Odjidje-Ofoea pogodio bliži kut za 2-1 i totalni preokret na Maksimiru! Pustio je litavskog Amerikanca Moharrami, a Ivanušec nije bio dobro postavljen na prvoj stativi i bodovi na startu sezone otišli su u Split!

Petkovićev promašaj penala, Livajino izjednačenje i Pukštasov gol za pobjedu pogledajte OVDJE.