Komentari 93

Olić zabio, HSV u razigravanju; Stuttgart se spasio, Lakić 'out'

6

Nogometaši HSV-a drugu sezonu zaredom igrat će u razigravanju za Bundesligu zahvaljujući pobjedi nad Schalkeom 2-0 u kojoj je zabio Olić. Pogodio je Perišić...

Semafor koji broji 51 godinu i 272 dana kako Hambuger SV igra u Bundesligi još se nije resetirao. HSV je u zadnjem bundesligaškom kolu svladao Schalke 2-0 na svom travnjaku i izborio 16. mjesto koje mu drugu godinu u nizu osigurava razigravanje za ostanak u elitnom razredu.

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić zabio je drugi gol za Hamburžane otkako je u siječnju stigao u klub. Ola je u četvrtoj minuti drugog dijela nakon kornera iz voleja zabio za 1-0. Konačan rezultat postavio je Slobodan Rajković devet minuta poslije.

U strijelce se upisao i drugi član "kockastih" Ivan Perišić. Njegov je Wolfsburg remizirao kod Kölna 2-2, a Perišić je u 15. minuti zabio za preokret "vukova" i vodstvo 2-1. Bio mu je to sedmi gol u sezoni za klub, a još četiri zabio je za reprezentaciju u kvalifikacijama za Euro

Stuttgart je u izravnom dvoboju za ostanak u ligi svladao Paderborn u gostima 2-1 i tako je izborio ostanak. Domaćini su poveli golom Marca Vučinovića u četvrtoj minuti na asistenciju Srđana Lakića, no Daniel Didavi (36.) i Daniel Ginczek (72. minuta) donijeli su preokret i spas "švabama". Lakićev Paderborn seli u 2. Bundesligu, baš kao i Freiburg koji je izgubio kod Hannovera 2-1.

Od ostalih nepoznanica u gornjem dijelu ljestvice dobitnik je dana Augsburg koji je pobjedom kod Borussije Mönchengladbach 3-1 osigurao peto mjesto i izravan plasman u skupine Europske lige. Schalke će kao šestoplasirani u treće pretkolo toga natjecanja osvoji li Dortmund njemački Kup.

Navijači dortmundske Borussije ispratili su trenera Jürgena Kloppa fantastičnom koreografijom u njegovoj posljednjoj utakmici na mjestu trenera na Westfalenu. Nogometaši su uveličali predstavu pobjedom nad Werderom 3-2 (Kagawa, Aubameyang, Mhitarjan) i tako potvrdili sedmu poziciju. Ona će klubu donijeti Europsku ligu zbog plasmana u finale Kupa, gdje ih sljedeću subotu očekuje dvoboj protiv Wolfsburga.

Tin Jedvaj igrao je do 87. minute u porazu leverkusenskog Bayera kod Eintrachta 2-1. "Apotekari" su već ranije osigurali četvrtu poziciju i doigravanje za Ligu prvaka. Bayern je naslov prvaka proslavio pobjedom nad Mainzom 2-0 na Allianz Areni. Zabijali su Robert Lewandowski (25./pen.) i Bastian Schweinsteiger (48. minuta).