Komentari 95

Šamšal ispao, Ivica Kostelić je s 27. mjestom uzeo četiri boda

1

Ivica Kostelić tri se dana pati s leđima, ali svejedno nije htio propustiti slalom u Val d'Isereu. Završio je na 27. mjestu i osvojio četiri boda. Šamšal je pao u 2. vožnji

U petak nije završio prvi trening u Val d'Isereu, a u subotu je odustao od veleslaloma 15 minuta prije početka utrke. Ivica Kostelić zbog problema s leđima nije htio propustiti i današnji slalom pa je osvojio 27. mjesto!

Puno muke nizašto ili vrijedna četiri boda u drugom slalomu sezone, odgovor zna samo hrvatski skijaš.

Prva vožnja bila je i više nego dobra, na prvom prolazu je čak i vodio, ali ga je jedna grublja pogreška puno koštala. Ipak, osvojio je 20. mjesto. U drugoj se vidjelo da ne napada vrata i ne vozi punom snagom, samo se spustio niz stazu.

Dalibor Šamšal je iznenadio i izborio 2. vožnju, stotinku sekunde bio je brži od Kostelića, ali je onda pao, po tko zna koji put.

Pobijedio je Mario Matt, drugi je bio Hargin, a treći Thaler.

Ivica je na 9. mjestu u slalomu i 29, u ukupnom poretku.

Kostelić vjerojatno ide na rehabilitaciju u Daruvarske toplice pa je pitanje hoće li biti spreman za petak kada se na istoj stazi u Francuskoj vozi superveleslalom.

LIVE

Mario Matt je pobijedio, 15. mu je to u Svjetskom kupu. Bio je više od pola sekunde brži od Hargina, mjesto na postolju osigurao je i Talijan Thaler. Ivica Kostelić je završio na 27. mjestu!

Vodstvo je preuzeo Šveđanin Mattias Hargin

Odmah nakon Ivice je krenuo i Dalibor Šamšal, na prvom prolazu je imao samo 0.07 zaostatka, ali je pao neposredno prije drugog prolaza! Morao je odustati

Krenuo je Ivica Kostelić! Na prvom prolazu zaostaje malo više od pola sekunde, na drugom 1.28 za trenutno vodećim Hoerlom, ušao je cilj sa skoro dvije sekunde zaostatka! Uzet će koji bod

Počela je 2. vožnja,otvorio ju je Japanac Naoki

2. VOŽNJA

Veliko iznenađenje napravio je Dalibor Šamšal! Sa startnim brojem 48 je sjajno odskijao, bio je brži od Kostelića za jednu stotinku sekunde pa je na 19. mjestu!

Za slalom u Val d'Isereu prijavilo se 68 skijaša, a nakon što ih se niz stazu spustilo točno pola, Ivica Kostelić je na 18. mjestu sa zaostatkom od 1.79 sekundi! Ne bi trebalo biti većih promjena u poretku.

'Profesor' je na 12. mjestu nakon što je utrku odradilo 20 skijaša, ući će u 2. vožnju koja je na rasporedu u 12:30 sati. Vodi Mario Matt

Niz stazu se spustilo 10 skijaša, Ivica drži 7. mjesto

Krenuo je Ivica Kostelić, sretno mu! Na prvom prolazu vodi, ima 0.15 prednosti! Na drugom zaostaje 0.78 nakon grublje pogreške! U cilj ulazi s 1.14 sekundi zaostatka, što je dovoljno za 4. mjesto od šest skijaša koji su završili utrku! I više nego solidna vožnja, pogotovo jer se zna da ima velike probleme s leđima. Da nije bilo pogreške, bio bi na samom vrhu

Hirscher je grubo pogriješio, ovo mu je prva velika pogreška u ovoj disciplini u posljednje dvije godine. U cilj je ušao sa skoro 3.5 sekunde zaostatka