Komentari 80

Druga pobjeda u sezoni: Ivica slavio u slalomu u Flachauu!

9

Ivica Kostelić potvrdio je reputaciju najboljeg svjetskog skijaša pobjedom u slalomu u Flachauu! Profesor je drugim slavljem u slalomu ostvario 20. pobjedu u karijeri

Najbolji skijaš svijeta Ivica Kostelić pobijedio je u trećoj slalomskoj utrci sezone održanoj u Flachauu! Profesora nije obeshrabrio nešto slabiji rezultat iz Alta Badije od prije dva dana kad je u drugoj vožnji izgubio slalomsko postolje.

Naprotiv, Kostelić je bio nezadrživ u obje vožnje po gustom snijegu i magli ostvarivši drugu pobjedu u sezoni, ujedno i drugu u slalomu. Ivica je slavljem u Austriji upisao i jubilarnu 20. pobjedu u Svjetskom kupu te 13. slalomsku pobjedu.

U pretrpanom rasporedu nakon veleslaloma i slaloma u Alta Badiji najbolji hrvatski sportaš nije pokazao znakove umore te je u prvoj vožnji konkurenciju ostavio iza sebe s 14 stotinki prednosti ispred Talijana Devillea i 15 stotinki pred Austrijancem Prangerom.

U drugom 'laufu' Ivica je zadržao prednost te je u cilj prošao sa 7 stotinki prednosti ispred Andre Myhrera ponovivši uspjeh od prije mjesec dana iz Beaver Creeka. Na trećem mjestu završio je Deville s 9 stotinki zaostatka za Hrvatom.

- Bilo je sitnih greškica, ali moram priznati da sam imao i sreće. No jako sam zadovoljan. Bio sam odličan  - rekao je Kostelić nakon utrke.

Veliku uslugu Kosteliću je napravio slalomski pobjednik iz Alta Badije Austrijanac Marcel Hirscher koji je nakon lošeg 13. mjesta u prvoj, izletio u drugoj vožnji.

Time je sa novih 100 bodova Ivica uvjerljivo preuzeo vrh u slalomskom poretku u kojem ima 245 bodova, 65 više od drugoplasiranim Devilleom.

Berba bodova omogućila mu je skok i u ukupnom poretku u kojem sad drži peto mjesto s 329 bodova, 31 manje od Švicarca Feuza.