Komentari 3

Ivica Olić postigao gol u 'ludom' preokretu HSV-a

1

Nogometaši HSV-a pobijedili su Arminiju u Bielefeldu 4-2 nakon što su se uspjeli izvući iz zaostatka od 0-2 u dvoboju 3. kola Bundeslige

Za preokret je najzaslužniji 33-godišnji branič Bastian Reinhardt, koji je u 40. minuti smanjio, a u 50. izjednačio u akcijama koje su uslijedile nakon ubacivanja iz prekida. Ivica Olić u 64. je minuti postavio koljeno na povratnu loptu Paula Guerrera, nakon što je Peruanac prodro po lijevoj strani 16-erca, te s visine peterca proslijedio loptu u mrežu domaćeg vratara. U 77. minuti Guerrero je vratio loptu kapetanu Davidu Jarolimu, koji je udarcem s dvadesetak metara, uz pomoć jednog braniča domaćih, prevario suparničkog vratara po četvrti put. Ivica Olić igrao je od prve minute na mjestu ljevokrilnog napadača, dok je Mladen Petrić ušao u igru u 46. minuti zamijenivši polušpica Pitroipu.
Ivan Rakitić sudjelovao je u Schalkeovoj domaćoj pobjedi nad Bochumom (1-0, strijelac Westermann) do 64. minute, dok Robert Kovač nije ulazio u igru za sastav dortmundske Borussije koja je istim rezultatom slavila kod Energieja u Cottbusu. Mario Cvitanović i Ivan Radeljić odigrali su po devedeset minuta za domaće, dok je Stiven Rivić na terenu bio samo prvo poluvrijeme. Niti Jurica Vranješ nije ulazio u igru za Werder u porazu bremenske momčadi kod novog prvoligaša, Borussije iz Mönchengladbacha. Domaći su do 79. minute vodili 3-0. Poveli su golom Matmoura u 12. minuti na asistenciju njemačkog reprezentativca Marka Marina. Na 2-0 povisio je Friend u 30., a na 3-0 Baumjohann u 71. Ofenzivni veznjak domaćih uzeo je loptu u svojoj polovici terena, te u solo prodoru prošao kroz nekoliko Werderovih igrača, izdržao duel s reprezentativcem Torstenom Fringsom srušivši ga na tlo, te zaobišao dva braniča namjestivši se na udaraca desnom nogom, malo s desne strane, unutar 16-erca. Pogodio je suprotne rašlje Wieseova gola.
Bio je to nedvojbeno gol kola. Za isti naslov konkurirati bi mogla još dva pogotka. Onaj Tranquilla Barnette u pobjedi (5-2) Bayera u Leverkusenu nad Hoffenheimom jest prvi. Za 4-2 Švicarac je zabio topovskim udarcem s preko dvadeset metara u desnu stranu gola gostujućeg vratara Özcana. Švicarac je namjestio prva dva gola svojim suigračima (Hagguiju i Friedrichu). Preostala dva gola djelo su Stefana Kießlinga.

Bundesliga, 3. kolo:
Energie – Borussia (D) 0-1 (Subotić 45)
Borussia (M) – Werder 3-2 (Matmour 12, Friend 30, Baumjohann 71 / Pizarro 79, Diego 89)
Arminia – HSV 2-4 (Katongo 9, Wichniarek 37 / Reinhardt 40, 50, Olić 64, Jarolim 77)
Wolfsburg -Eintracht 2-2 (Grafite 27, Dejagah 51 / Amanatidis 22, Toski 84)
Bayer – Hoffenheim 5-2 (Haggui 8, Friedrich 17, Kießling 36, 87, Barnetta 83 / Ibišević 21, Salihović 58-11m)