Komentari 10

Izostao spektakl: Portugal i Brazil potpuno razočarali

12

Brazil i Portugal odigrali su 'siromašnu' utakmicu bez golova. Za igru su nagrađeni zvižducima, ali Brazil ipak može biti zadovoljniji jer su prvi u grupi

Posljednji njihov međusobni susret u prijateljskoj utakmici, pred kraj 2008. godine, završio je 6-2 pobjedom Brazila. Očekivala se i danas golijada, no utakmica je bila iznimno 'siromašna', golovima, ali i igrom te prilikama. Kad je sudac odsvirao kraj mnogi su odahnuli jer je prekinuo 'mučenje'.
A kad bi se zaključivalo na temelju statistike, pomislili bi da je na terenu bilo svega. Ukupno 32 udarca, no prave prilike mogu se nabrojati na prste jedne ruke.
U prvom poluvremenu Nilmar je pogodio prečku, a Fabiano iz blizine glavom promašuje što inače zabija. U nastavku je 'zicera' imao Meireles sa pet metara, no Cesar mu je fantastično obranio. Na samom kraju, u sudačkoj nadoknadi Ramiresov udarac je netko skrenuo, a lopta je skoro prevarila odličnog portugalskog golmana Eduarda koji je sjajno reagirao.
Brazil je na koncu prvi u 'skupini smrti' i može biti zadovoljniji, ali daleko je to od prave sambe koju smo nekad znali gledati. Možda se i varamo no nema tu dovoljno moći, a dovoljno je reći da osim Kake kojeg danas nije bilo, najviše s loptom zna bek Maicon...

LIVE
Brazil:

Portugal: Eduardo, Alves, Duda, Carvalho, Ronaldo, Danny, Pepe, Meireles, Tiago, Costa, Coentrao

Nakon opreznog otvaranja utakmice krenuli su i udarci, Dani Alves je pokušao sa 25 metara, no otišlo je pokraj gola.
Opet se ohrabrio Alves, ali preslabo je to za Eduarda. Nakon lijepe akcije Tiago je pucao iz voleja s ruba kaznenog prostora, no loptu nije dobro zahvatio pa je otišla visoko iznad gola. Juan je dobro prošao jer je dobio samo žuti karton! Portugal je išao u kontru, a da Brazilac rukom nije zaustavio loptu, Ronaldo bi išao sam na golmana Cesara
30' Prva prava prilika na utakmici! Lopta je išla dijagonalno po kaznenom prostoru, a natrčao je Nilmar, obranio mu je Eduardo no lopta je još pogodila i prečku. U kontri se Tiago bacio i pokušao iznuditi penal, ali je zasluženo dobio žuti karton zbog simuliranja. Maicon je nabacio, a Fabiano je fulao što inače lakoćom zabija, zapucao je glavom pokraj gola sjajnu priliku
Vrlo nervozna utakmica, već sedam žutih kartona. Melo se ozlijedio, ušao je Josue. Gotovo je prvo poluvrijeme, 0-0.

U nastavku 'uspavanka', a razbudio ju je Ronaldo 'slobodnjakom' sa 35 metara, lopta je pogodila nekog u zidu i promijenila smjer, no na sreću Cesara otišla je iznad gola. Umjesto Dude je ušao Simao. Čim je ušao odmah je 'opalio', ali ravno u Cesara. Ronaldo je napravio pomutnju, a u namjeri da 'počisti' Lucio je loptu gurnuo na noge Meirelesu, kojem je Cesar fantastično obranio sa pet metara. Mendes je zanijenio Pepea. Najbolji opis igre Brazila u nastavku dao je izbornik Dunga koji se često primao za glavu. Ramires je ušao umjesto Baptiste, Grafite umjesto Fabiana koji je pokazao jako malo, a Veloso je zamijenio Meirelesa. nakon kornera pucao je Lucio glavom, no ravno u portugalskog golmana
90' Eduardo je spasio Portugal u nadoknadi! Pucao je Ramires sa 20-ak metara, a lopta je nekog pogodila i u visokom luku skoro prevarila ipak dovoljno opreznog Eduarda. Lucio je nehotice igrao rukom u kaznenom prostoru no sudac nije svirao. Gotovo je mučenje u Durbanu, 0-0!