Komentari 7

Jači i od korone: River je bez 20 igrača i s veznjakom na golu pobijedio u Copi Libertadores

57

Argentinski reprezentativac Enzo Pérez navukao je rukavice i obranio gol River Platea protiv Independiente Santa Fea, a momčad River Platea bez zamjena pobijedila je 2-1

Nogomet piše zanimljive priče, a u noći na četvrtak jedna je ispisana u Buenos Airesu u Argentini. Čuveni River Plate pobijedio je kolumbijski Independiente Santa Fe u pretposljednjem kolu grupne faze Cope Libertadores (2-1), i to ne bi bilo ništa čudno da je bio bez 20 (!) igrača zbog korona virusa!

Među zaraženima su bila sva tri golmana pa je na golu stajao bivši veznjak Benfice i Valencije Enzo Pérez (35), koji je igrao za Argentinu protiv Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, i predstavio se u odličnom izdanju s četiri obrane, i to s ozlijeđenom nogom! Dovoljno da bude igrač utakmice.

Trener Marcelo Gallardo krpao je početnu jedanaestoricu kako je znao pa je zvao i juniore Tomása Lecandu (19) i Leandra Peñu Biaforea (18) koji su debitirali za prvu momčad i odradili 90 minuta, kao uostalom i cijela postava. Rezervnih igrača na klupi - nije bilo.

Ako ste kojim slučajem igrali na njihovu pobjedu, mogli ste štogod zaraditi jer je koeficijent bio čak 7, a na goste svega 1,10.

Copa Libertadores - Group D - River Plate v Santa Fe

River je do pobjede došao furioznim početkom. Fabrizio Angileri zabio je u trećoj, a Julián Álvarez u šestoj minuti za 2-0. Santa Fe je 17 minuta prije kraja uspio smanjiti zaostatak preko Kelvina Osorija, ali tri boda ostala su domaćinu.

Slavni klub tako je došao nadomak plasmana u osminu finala kolo prije kraja jer ima devet bodova, jedan više od brazilskog Fluminensea i tri više od kolumbijskog Atlético Juniora. Pitanje je hoće li se stići kompletirati do 26. svibnja i utakmice protiv Fluminensea, ali nakon ovog herojskog uspjeha više nije ni toliko bitno...