Japanci odustaju od utrke Formule 1 iduće godine?

1

Globalna ekonomska kriza jako je pogodila Toyotu, vlasnike Fuji International Speedwaya, na kojem bi se 2010. trebala voziti VN Japana

Utrka za Veliku nagradu Japana prema planovima se trebala na neparne godine voziti na stazi Suzuka, a na parne na Toyotinoj stazi Fuji International Speedway. No zbog recesije Fuji je odustao od organizacije utrke 2010. godine, a Suzuka se još nije izjasnila hoće li ju preuzeti.
- Samo su tri godine prošle otkad smo objavili da ćemo ugostiti VN Japana i zato nam ova odluka para srce - stoji u službenoj izjavi Hiroakija Kata, predsjednika Fuji Speedwaya.
U Toyoti su procijenili da bi troškovi organizacije utrke mogli prijeći 23 milijuna eura, i to bez plaća zaposlenicima, a Toyotini bi poslovni gubici do ožujka iduće godine mogle doseći čak pet milijardi eura.

UŽIVO Varaždin - Dinamo 0-1: Vidović za 53 sekunde u drugom poluvremenu zabio golčinu!
MODRI U SUSJEDSTVU

Varaždin je zadnji put zaustavio Dinamo na domaćem terenu, a prije 10 dana "modri" su teškom mukom slavili na Maksimiru. Sada imaju novu priliku prenoćiti na prvome mjestu uoči derbija s Rijekom

VIDEO Je li ovo najbolji gol u HNL-u ove sezone?! Pogledajte nezaustavljivi projektil Ekonga
SAŽETAK ISTRA - SLAVEN

PULA - Nogometaši Istre 1961 pobijedili su Slaven Belupo 3-0 u Puli u utakmici 32. kola HNL-a. Puljani su poveli u šestoj minuti golom Eliasa Fileta iz penala. Emmanuel Ekong u 15. minuti zabio je možda i najbolji gol u HNL-u ove sezone nezaustavljim projektilom s barem 25 metara daljine. A za konačnih 3-0 lopta se odbila od golmana Slavena Ivana Sušaka.
VIDEO Kramarić u žestokoj svađi s navijačem nakon poraza
IZ NEPOZNATIH RAZLOGA

Andrej Kramarić zabio je dva gola u porazu Hoffenheima u 31. kolu Bundeslige, a nakon utakmice kamere su ga uhvatile u žestokoj svađi s navijačem