Komentari 59

Je li sudac oštetio dinamovce? Dvaput odlučio: penala nema

5

Stefan Simić dvaput je na početku utakmice bio u spornoj situaciji u šesanestercu Hajduka. Prvo s Majerom, drugi put s Gavranovićem. Sudačka ekipa na čelu sa Zebecom ništa nije označila kao penal

Više od dvije minute trajala je provjera sporne situacije s početka derbija Dinama i Hajduka na Maksimiru u kojoj je Stefan Simić bio u duelu s Lovrom Majerom u šesnaestercu gostiju i odnio ga "bodycheckom". Igrala se sedma minuta.

POGLEDAJTE VIDEO: Uživo uoči derbija

Glavni sudac Mario Zebec dugo je s Ivanom Bebekom i Robijem Kezeleom u VAR sobi gledao je taj duel, naposljetku je sam otišao do monitora kraj terena i presudio kako nema dovoljno intenziteta za penal.

Dinamo i Hajduk sastali se u zaostalom 13. kolu HT Prve lig Dinamo i Hajduk sastali se u zaostalom 13. kolu HT Prve lig Dinamo i Hajduk sastali se u zaostalom 13. kolu HT Prve lig Dinamo i Hajduk sastali se u zaostalom 13. kolu HT Prve lige

Samo tri minute poslije opet je Simić bio u sumnjivoj situaciji, ovaj put s Marijem Gavranovićem. Činilo se kako je desna ruka češkog reprezentativca na desnom ramenu Dinamova napadača koji je pao, ali Zebec je odlučio da ponovno nema penala. Ovaj put sugestija iz VAR sobe bila je dovoljna.

Sudačka ekipa je prije izjednačujuće gola Mislava Oršića opravdano poništila gol Bruni Petkoviću jer je ranije u toj akciji Gavranović, koji je dodao hrvatskom reprezentativcu, bio u zaleđu.

Dino Perić u 68. minuti poprilično je neoprezno startao na Umuta Nayira i nagazio mu gležanj. Sudac Zebec sa zakašnjenjem je dosudio faul, a dojma smo da je lako mogao pokazati barem žuti karton. Kasnije ga je Perić i dobio...