Komentari 14

Jedvaju 90 minuta u razbijanju Kölna, Sammirovi su izgubili

1

Bayer Leverkusen uvjerljivo je svladao Köln 5-1 u 13. kolu Bundeslige, a Tin Jedvaj igrao je cijelu utakmicu, a Sammir 53 minute u porazu Getafea od Athletic Bilbaa

Osim što je u Ligi prvaka već osigurao prolazak u nokaut-fazu, Bayer iz Leverkusena bilježi dobru formu i u Bundesligi. "Apotekari" su u 13. kolu Bundeslige svladali Köln 5-1 i tako se po broju bodova izjednačili s drugoplasiranim Wolfsburgom koji ima utakmicu manje.

Bio je to pravi šou Karima Bellarabija i Josipa Drmića koji su zabili po dva gola, a jedan je dodao Hakan Çalhanoğlu. Zanimljivo je da je Köln vodio u Leverkusenu od četvrte minute golom Matthiasa Lehmanna, ali od 26. minute krenuo je veliki preokret. Tin Jedvaj na stoperskoj poziciji odigrao je cijelu utakmicu.

Vodeći Bayern slavio je na gostovanju u Berlinu kod Herthe puno teže nego što se očekivalo. Arjen Robben pogodio je s 20-ak metara u 27. minuti nakon krasne asistencije petom Thomasa Müllera za tri boda kojima Bavarci ostaju uvjerljivo vodeći na vrhu poretka.

U Primeri se u popodnevnom terminu igrala jedna utakmica, i to Sammirova Getafea protiv Athletic Bilbaa. Baski su s gostovanja slavili 2-1 golovima San Joséa i Etxebarrije, a povremeni hrvatski reprezentativac igrao je do 53. minute. Zanimljivo je da je na utakmici podijeljeno čak 12 žutih kartona, ali ipak nitko nije zaradio isključenje.