Komentari 2

Jokić gasi sunce u Phoenixu, Sixersi poveli na krilima 'Brade'

Sunsi su imali prednost sve do kraja treće četvrtine kada je igru zbog ozljede napustio Chris Paul. Igrači Phoenixa tada počinju izgledati pogubljeno i napad im je izgledao jako neorganizirano.

Nikola Jokić (28) ponovno je bio glavna zvijezda večeri na NBA parketima. Centar Denver Nuggetsa odigrao je još jednu sjajnu utakmicu i odveo Denver Nuggetse do pobjede 98-87 i vodstva 2-0 u polufinalu Zapada protiv Phoenix Sunsa. Jokić je zabio 39 koševa (šut 17 od 30), uhvatio je 16 skokova i imao pet asistencija, blokadu, dvije ukradene i tri izgubljene lopte.

Nije Jokić imao puno pomoći od druge violine Nuggetsa. Jamal Murray (26) postigao je tek 10 poena, a šutirao je 3/15. Aaron Gordon (27) dodao je 16 poena, a Kentavious Caldwell-Pope (30) 14, uključujući tri trice u četvrtoj četvrtini, ključne za preokret Nuggetsa.

NBA: Playoffs-Phoenix Suns at Denver Nuggets
Golden Stateu 'majstorica'! Curry i društvo sad na Lakerse

Sunsi su vodili osam razlike pet minuta prije kraja treće četvrtine, no tada se ozlijedio Chris Paul koji je otišao u svlačionicu zbog ozljede prepona i više nije izlazio na teren. Bio je to težak udarac za Sunse koji su se potpuno raspali njegovim izlaskom. Počeli su se oslanjati na individualne akcije, a najbolje je išlo Devinu Bookeru koji se zaustavio na 35 poena. Kevin Durant zabio je 24, a šutirao je skromnih 10/27 iz igre i 2/12 za tricu.

Sunsi su u ovoj utakmici pokazali da teško mogu konkurirati Nuggetsima bez Chrisa Paula i izgledno je da će seriju odlučiti težina ozljede najboljeg igrača Phoenixa.

NBA: Playoffs-Philadelphia 76ers at Boston Celtics
Uvjerljiva pobjeda Denvera protiv Sunsa. Jokić je briljirao

U drugoj utakmici Philadelphia je slavila protiv Boston Celticsa 115-119 i tako uzela Celticsima prednost domaćeg terena. Fantastičnu utakmicu odigrao je James Harden koji je zabio 45 koševa, a Bostonu nije pomogla odlična partija Jasona Tatuma koji je zabio 39 koševa i podijelio 11 asistencija.