Komentari 12

Jovićević u debiju dobio Osijek, mladi Karrica zabio je eurogol!

1

Naši klubovi zagrijavaju se za nastavak HNL-a, a u petak su "modri" iza zatvorenih vrata dobili Osijek u prijateljskoj utakmici 2-1. Jovićević je ispremiješao sastav i pogodio s mladima

Dinamo i Osijek odigrali su prvu utakmicu nakon tri i pol mjeseca stanke u petak u Maksimiru. Bila je zatvorena za javnost, gledatelje, ali i medije, a "modri" su pobijedili 2-1.

Prvak je poveo u 20. minuti golom Sandra Kulenovića na odbijenu loptu, nakon što je Ivica Ivušić obranio udarac Amera Gojaka. U prvom je dijelu imao šanse i polufinalist Kupa, Livaković je skidao udarce Žapera i Bočkaja.

00:43

Pucali su u nastavku Marić na jednoj, Oršić i Kadzior na drugoj strani, promjene rezultata nije bilo, a Eros Grezda tražio je penal u izglednoj prilici koji sudac Vučković nije signalizirao.

Pobjedu Dinama sjajnim je golom potvrdio mladi Kosovar Bernard Karrica u 78. minuti, svega nekoliko minuta nakon što je ušao u igru. Proigrao ga je suigrač iz juniorske momčadi Edin Julardžija, a Karrica je iz trzaja zakucao loptu pod prečku.

Osijek je smanjio zaostatak već u idućoj minuti, Bočkaj je proigrao Špoljarića koji je iz blizine zabio Josipoviću. Mladi golman Dinama u završnici je branio i šanse Kleinheislera i Špoljarića i tako sačuvao pobjedu domaćinu.

Dinamo će novu pripremnu utakmicu uoči nastavka sezone u prvom lipanjskom vikendu imati već u subotu protiv Gorice od 18 sati, a ta će utakmica biti otvorena za kamere HNTV-a, koji će je izravno prenositi, ali i za predstavnike medija.

POGLEDAJTE GALERIJU S UTAKMICE:

Zagreb: Prijateljska utakmica GNK Dinamo - NK Osijek Zagreb: Prijateljska utakmica GNK Dinamo - NK Osijek Zagreb: Prijateljska utakmica GNK Dinamo - NK Osijek
38
| Foto: Luka Stanzl/PIXSELL - ILUSTRACIJA

Jovićević: Utakmica kao da je ligaška

- Prvi dojmovi su jako dobri. Iako utakmica nije imala natjecateljski naboj, izgledala je poput ligaške. Bilo je jako puno duela, trke, ozbiljnosti u igri i mislim da je njihova generalka to i pokazala s obzirom na to da se pripremaju za polufinale Kupa. Nama ostaju još dva tjedna, ali u globalu je bilo jako dobrih stvari. Moram pohvaliti Osijek, izgleda jako ozbiljno i konkurentno - rekao je nakon utakmice novi trener Dinama Jovićević i dodao:

- Imali smo u planu odigrati 70 minuta, ostatak utakmice odigrali su mlađi igrači na kojima je budućnost i htio sam ih malo nagraditi za trud. Mislim da su opravdali očekivanja i povjerenje, kako ovi u prvom poluvremenu, tako i mlađi.

Nakon Gorice u subotu, Dinamo će idući petak igrati protiv zaprešićkog Intera, a prvenstvo nastavlja 6. lipnja kod Varaždina.

- Mislim da idemo u pravom smjeru. Ima još puno posla prema naprijed, iz dana u dan rast ćemo još više kao momčad, ali ovo što vidim je OK. Moramo biti zadovoljni utakmicom s obzirom da je pristup bio jako ozbiljan. Taj proces dovest će te do rezultata - zaključio je Jovićević.

Dinamo - Osijek 2-1
Stadion Maksimir
Dinamo; do 70. minute: Livaković - Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Moubandje - Đira, Kądzior, Ademi, Gojak, Oršić - Kulenović; od 70. minute: Josipović - Hrvoj, Kim H., Leš, Daničić - Burton; Ćuže, Krizmanić, Julardžija, Karrica - Gavranović
Trener: Igor Jovićević
Osijek; do 70. minute: Ivušić (61. Malenica) - Lončar, Škorić, Majstorović - I. Silva, Žaper, Kleinheisler, Talys - Grezda, Marić, Bočkaj; od 70. minute: Malenica - Grgić, Ćosić, Gutieri, Bočkaj - Ndockyt, Jugović, Kleinheisler - Špoljarić, Mbakogu, Mance
Trener: Ivica Kulešević
Sudac: Ivan Vučković (Zagreb), Gledatelja: - (utakmica zatvorena za javnost)
Strijelci: 1-0 Kulenović (20.), 2-0 Karrica (78.), 2-1 Špoljarić (79,)