Juan Monaco izbacio Čilića za nastavak rimskog niza

1

Argentinski tenisač pobijedio je 6-4, 6-4 Marina, koji ove sezone nikako ne može do pravog rezultata na zemljanoj podlozi. Tako je i u Rimu

Juan Monaco je izgledao kao bolji izbor za Marina Čilića. Argentinac je u 2. kolu izbacio Andyja Murraya i ponudio Čiliću šansu. No Marin sigurno nije računao na tako dobru igru Monaca kao što je to bilo u četvrtak. Porazom 6-4, 6-4 Marin se rano oprostio i od drugog turnira iz serije 1000 zaredom. U Monacu ga je pobijedio Bolelli, ovoga puta koban je - Monaco. Očito tih pet slova 15. igrač svijeta ubuduće mora zaobilaziti u širokom luku...
Niti jednaput Čilić u ogledu s Juanom Monacom, 58. tenisačem svijeta, nije došao u priliku za break. Zemljaš Monaco odlično je igrao na svoj servis, Čilić nije imao šanse da ga ugrozi. S druge strane, Marinov servis bio je ugrožen deset puta, od čega je dvaput Monaco bi uspješan. Prvi break napravio je Čiliću kod 1-1 u prvom, a drugi kod 4-4 u drugom setu. I to je bilo dovoljno za pobjedu protiv Čilića, koji nije na najbolji način započeo zemljanu sezonu. A Roland Garros nije baš tako daleko.