Jug Adriatic ispao iz Lige prvaka

3

Uz Barcelonetu, u završnici Lige prvaka koje se održava u Beogradu igrat će još Novi Beograd, Vougliameni i Pro Recco. Jug je držao korak za Barcelonetu do samog kraja utakmice

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja neće igrati u polufinalu završnice Lige prvaka koja se igra u Beogradu, u četvrtfinalu je bolja od hrvatskog doprvaka bila španjolska Barceloneta s 11-9 (1-1, 4-4, 4-2, 2-2).

Utakmica je počela iznimno tvrdo pa su momčadi u prvoj četvrtini uspjele postići tek po jedan pogodak, u oba slučaja iz kaznenih udaraca.

Beograd: Prva četvrtfinalna utakmica  Lige prvaka VK Zodiac Cna Barceloneta - VK Jug Adriatic Osiguranje

Sastavi su se raspucali u drugoj dionici. Tri puta je Barceloneta imala po pogodak prednosti, 2-1, 3-2 i 4-3, ali je Jug AO stalno brisao taj zaostatak golovima Biljake, Žuvele i Mozare.

Fatovića želi otac u Barceloneti

Hrvatska momčad po prvi puta je povela dvije minute prije kraja druge četvrtine kada je Kakaris zabio za 5-4. No, krajem druge četvrtine Barceloneta je izjednačila na 5-5, a potom treću otvorila s tri pogotka, čime se odlijepila na 8-5.

Ponajbolji igrač Jadrana od sljedeće sezone u rivalu Jugu!

Obrambeno je momčad iz Dubrovnika pala u tom dijelu četvrtfinala i sve je teže pratila ritam razigranog suparnika, ali aktualni hrvatski doprvak ipak nije dozvolio Barceloneti da se jako odlijepi. Španjolska momčad je zadnju četvrtinu dočekala s dva gola prednosti (9-7).

Posljednji priključak Jug AO je imao na startu zadnje dionice kada je Žuvela smanjio na 8-9. Barceloneta je potom vezala dva pogotka, povela 11-8 i riješila utakmicu.

Za Jug AO je Marko Žuvela zabio tri pogotka, Maro Joković dva, a po jedan Mozara, Kakaris, Zvono i Biljaka. Kod Barcelonete, sastava kojeg vodi hrvatski stručnjak Elvis Fatović, po tri pogotka su dali Pavillard i Biel Lara.